Logo Miasta Elbląg

Zwiększono strefę objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków

grypa

W związku ze stwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich na terenie miasta Elbląg, Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał Rozporządzenie nr 3/2026 wyznaczające nową strefę objętą zakażeniem. Dokument określa granice obszaru oraz wprowadza obowiązki i zakazy mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz hodowców drobiu.

Pliki do pobrania:

Rozporzadzenie_PLW_Elblag.pdf
Format: pdf, 576.77 kB
Liczba pobrań: 41
Data publikacji: 2026-03-13 13:05:11
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności