Logo Miasta Elbląg

Statek Jantar zakupiony!

statek_jantar 
Po przeanalizowaniu wszystkich formalno – prawnych kwestii oraz zebraniu kompletu dokumentacji niezbędnej do sporządzenia umowy kupna – sprzedaży statku Jantar, Muzeum Archeologiczni Historyczne w dniu dzisiejszym zostało właścicielem statku Jantar. Umowa kupna – sprzedaży została podpisana pomiędzy poprzednim właścicielem statku p. Waldemarem Matuszakiem a Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Elblągu. Zakup dokonany został w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt zakupu statku jest zgodny z wnioskiem do BO.

Przypomnijmy statek Jantar to najstarszy statek pasażerski w Polsce. Wyprodukowany został w 1892 roku właśnie w Elblągu. 

536267836_24548768941407970_9103210833275711030_n foto - FB dyrektora Muzeum Mirosława Siedlera

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności