Logo Miasta Elbląg

Ostatnia sesja jazzowa w Klubie Krypta

jazz

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klubu Środowisk Twórczych zapraszają na ostatnią jam session. Tym razem spotkanie dwóch pokoleń artystów związanych z Elblągiem. Zagrają i zaimprowizują: Bartek Krzywda na pianinie, gościnnie Artur Olewniczak na puzonie, Kamil Hajduk na kontrabasie i Michał Korsak na perkusji.

W ramach projektu zrealizowano 13 koncertów jazzowych w których wzięli udział artyści młodego i średniego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Wśród nich były nazwiska bardzo znane i zajmujące na stałe czołowe miejsca w corocznym rankingu Jazz Forum, jak i artyści, którzy jeszcze są studentami polskich Akademii Muzycznych, a także studiów podyplomowych za granicą.. Celowo nie podawaliśmy dorobku artystów, wymieniając skład poszczególnych sesji. Nie chcieliśmy nikogo faworyzować, tym bardziej, że młode pokolenie jazzmanów nie ma jeszcze dorobku, a jest bardzo utalentowane i ten dorobek pojawi się już niebawem.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klubu Krypta dziękują za wspólnie spędzone jam session wszystkim bywalcom. Było dużo emocji i niespodzianek muzycznych. Bardzo żałujemy, że nie ma dalszego finansowania tej udanej formuły i zarazem przygody muzycznej.

Projekt "Jazzowy Elbląg 2023" był finansowany przez Samorząd Miasta Elbląg.

Wstęp na jam session jest bezpłatny
Klub Krypta, czwartek 31 sierpnia, godz. 19.30

Na foto: jedna z sesji w klubie; na pierwszym planie Artur Olewniczak

____________________________
KLUB  ŚRODOWISK  TWÓRCZYCH
CENTRUM  SZTUKI   GALERIA   EL
ANNA  SELKE + 48 506 07 30 20
* DESIGN * KULTURA * SZTUKA * PROJEKT *

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności