Logo Miasta Elbląg

O bezpieczeństwie wiedzą dużo

 642626453_1330521882444685_6212212473275549694_n 
26 lutego 2026 r. w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbył się międzyszkolny etap II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O OCHRONIE LUDNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWIE POWSZECHNYM. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły reprezentujące 8 szkół ponadpodstawowych z terenu Elbląga.

Etap międzyszkolny składał się z dwóch części. W pierwszej części zespoły miały 
do rozwiązania pisemny test złożony z 50 pytań z bardzo szerokiej tematyki obejmującej system obronności Rzeczpospolitej polskiej, sojuszu NATO, sił zbrojnych i ochrony ludności, wybrane zagadnienia prawa humanitarnego, zagrożenia czasu pokoju i czasu wojny, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przepisy i ogólne zasady ruchu drogowego.

Druga część teoretyczno- praktyczna obejmowała przepisy ogólne i ogólne zasady ruchu drogowego, praktyczne udzielanie pomocy w nagłych wypadkach oraz ochronę przeciwpożarową.

Celem Konkursu było:

- edukacja i  popularyzowanie  wiedzy  w  zakresie  ochrony  ludności  i  bezpieczeństwa powszechnego,
- przygotowanie młodzieży szkół ponadpodstawowych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych,
- kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
- kształtowanie świadomości i postaw, a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia na przeciwstawienie się realnym i potencjalnym zagrożeniem związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw wywołanych siłami natury lub działalnością człowieka.

Ostateczna kwalifikacja:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, 
 
II miejsce – Zespół Szkół Technicznych,
 
III miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące.

 

Wszyscy uczestnicy Konkursu zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Elblągu wręczonymi przez Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pan Jarosława Gryciuka.  Uczniowie trzech zwycięskich zespołów otrzymali puchary oraz bony upominkowe do wykorzystania w jednym z elbląskich salonów. 

Zwycięzcy etapu międzyszkolnego: Karol Barański, Alan Bartkowski, opiekun: Grzegorz Uściński - będą reprezentować Elbląg w finale 
II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O OCHRONIE LUDNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWIE POWSZECHNYM, który odbędzie się w dniu 20 marca 2026 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Głównym organizatorem etapu międzyszkolnego Konkursu był Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu przy współudziale: Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Departamentu Promocji i Turystyki oraz Departamentu Edukacji.

Gratulujemy uczestnikom wiedzy a finalistom życzymy powodzenia w finale.

 

Galeria zdjęć

O bezpieczeństwie wiedzą dużo  20 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  19 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  18 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  17 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  16 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  15 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  14 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  13 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  12 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  11 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  10 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  9 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  8 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  7 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  6 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  5 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  4 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  3 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  2 O bezpieczeństwie wiedzą dużo  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności