Logo Miasta Elbląg

Niebezpieczny odpad zabezpieczony w ZUO

Atom

W dniu 31 stycznia 2026 r. do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu zostały przywiezione odpady wykazujące promieniowanie gamma. 

Odpady zostały niezwłocznie zabezpieczone i umieszczone na specjalnie wyznaczonym placu o podwyższonej promieniotwórczości na terenie ZUO, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa.

O zdarzeniu zostały poinformowane właściwe instytucje: Centrum Atomistyki w Warszawieoraz Państwowa Inspekcja Sanitarna w Olsztynie. Informacyjnie powiadomiono również Państwową Straż Pożarną w Elblągu oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie.

Sytuacja jest monitorowana przez odpowiednie służby. Na obecnym etapie nie ma powodów do niepokoju mieszkańców. O wszelkich dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności