Logo Miasta Elbląg

IV koncert Elbląskiego Festiwalu Organowego

IV koncert Elbląskiego Festiwalu Organowego
Przed nami trzeci koncert tegorocznej edycji Elbląskiego Festiwalu Organowego, w którym usłyszymy Kamillę Lévai a tym razem ponownie zapraszamy do Katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu.      

W wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem swojej matki – nauczycielki muzyki. Następnie studiowała grę na organach pod kierunkiem Attili Vadász. W 2021 roku ukończyła  studia w klasie klawesynu pod kierunkiem Miklósa Spányi w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie. Tytuł magistra uzyskała w 2023 roku w klasie profesora Marcina Szelesta w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Obecnie studiuje w programie „Młodzieżowa Akademia Muzyczna” Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Krzysztofa Urbaniaka.  Uczy gry na fortepianie i jest akompaniatorem w dwóch szkołach muzycznych oraz jest pianistką w szkole baletowej, ponadto jest nauczycielem muzyki  w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie oraz organistą Mszy Węgierskich w Krakowie. Jest laureatką (2019)  II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Irlandii. W 2024 roku ukazała się na Węgrzech jej pierwsza publikacja pod tytułem: „Korespondencja między instrumentami klawiszowymi XVIII i XIX wieku – perspektywa historyczna i ujęcie praktyczne (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, 2023)”. Koncertowała w salach koncertowych Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta, Konserwatorium w Amsterdamie oraz w Utrechcie w ramach „Festival Oude Muziek” i w wielu miastach Polski i Węgier. Uczestniczyła również w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych klawesynistów: Malcolma Bilsona, Nicholasa Parle, Andreasa Steiera, Francesco Corti Kristiana Niquista, Karola Mossakowski, Lorenzo Ghielmi i Menno van Delft.

Patronat honorowy nad II Elbląskim Festiwalem Organowym objęli Michał Missan – Prezydent Elbląga oraz Jacek Jezierski – Biskup Elbląski.

II Elbląski Festiwal Organowy jest realizowany przy współudziale finansowym  Samorządu Miasta Elbląg, Związku Artystów Wykonawców STOART oraz Funduszu Grantowego Stowarzyszenia ESWIP - program IMPULS.

Partnerami wydarzenia są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, Hotel Młyn, Cosinus Elbląg, Reproskan, Elposter, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. 

Patronat medialny objęli Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso, Bogaty Region, Gość Niedzielny – Gość Elbląski.

Przygotowanie organów – Jakub Wszołek

Na koncert zapraszamy 09 czerwca 2024 r. godz. 19.00, katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu ul. Mostowa.

Wstęp wolny

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności