Logo Miasta Elbląg

Emilia Zawisza wicemistrzynią świata juniorek w biegu drużynowym!

Emilia Zawisza wicemistrzynią świata juniorek w biegu drużynowym
Na otwartym torze lodowym  w Collalbo (Italy)  rozegrane zostały Mistrzostwa Świata  Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. W imprezie udział wzięła reprezentacja Polski, w której znalazła się panczenistka  z elbląskiego UKS „Viking” Elbląg – Emilia Zawisza.

Elblążanka wzięła udział w 3-ech indywidualnych konkurencjach t.j. w biegach na dystansie 500m, 1500m i 3000m oraz w biegu drużynowym.

Uzyskane wyniki w biegach indywidualnych, zważywszy na debiut zawodniczki w tak wysokiej rangi zawodach, uznać należy za dobre i bliskie rekordów życiowych panczenistki.

Ostatniego dnia zawodów Emilia Zawisza wraz z kadrowymi koleżankami – Hanną Mazur i Zofią Braun, wzięła udział w biegu drużynowym na dochodzenie na dystansie 6 rund. W konkurencji tej polskie łyżwiarki szybkie wypadły wyśmienicie - plasując się na 2-ej pozycji  zdobyły tytuł wicemistrzyń świata juniorek !!! O to wyniki :

Juniorki – bieg drużynowy na dochodzenie :

1.     NIDERLANDY – 3:09,94 
(J. Veenhuis, R. Van Vliet, B. Breider)

2.     POLSKA – 3:12,67

(Hanna Mazur, Zofia Braun, Emilia Zawisza)

3.     JAPONIA – 3:15,69

(A. Sekiguchi, T. Okuaki, S. Judo)

4.     NIEMCY - 3:16,44

5.     KOREA POŁUDNIOWA - 3:18,05

6.     USA - 3:22,18

7.     NORWEGIA- 3:23,64

8.     KAZACHSTAN - 3:26,11

9.     CANADA – DNF(drużyna nie ukończyła biegu).

Osiągnięte przez naszą reprezentantkę rezultaty są dowodem jej dobrej dyspozycji i talentu, dają powód do satysfakcji i nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych startach, t.j. w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 14.02-16.02.2025r. na torze lodowym „ARENA” w Tomaszowie Mazowieckim.

Ryszard Białkowski – trener UKS ”Viking” przy SP-12 w Elblągu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności