Logo Miasta Elbląg

Elbląg będzie gospodarzem jesiennego seminarium UBC

ubc

Przedstawiciele czterech krajów regionu Morza Bałtyckiego spotkali się w Elblągu, by wspólnie przygotować agendę październikowego seminarium Komisji Planowania Miast Związku Miast Bałtyckich (UBC).

Wczoraj w Elblągu odbyło się spotkanie warsztatowe Grupy Sterującej Komisji Planowania Miast Związku Miast Bałtyckich (UBC). W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Finlandii, Łotwy, Szwecji i Polski, którzy wspólnie z Wiceprezydent Katarzyną Wiśniewską oraz planistami z Departamentu Urbanistyki i Architektury omawiali kluczowe zagadnienia oraz program jesiennego Seminarium UBC.

Wydarzenie, które odbędzie się w październiku w Elblągu, będzie okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie planowania przestrzennego oraz zrównoważonego rozwoju miast regionu Morza Bałtyckiego. Komisja Planowania Miast UBC została powołana w 1998 roku, aby wspierać współpracę i dialog między miastami w obszarze urbanistyki i budownictwa. Elbląg od lat aktywnie uczestniczy w jej działaniach, wzmacniając swoją pozycję jako ważnego partnera w międzynarodowej sieci współpracy samorządów.

df387f38-0a8d-4163-abef-178258c098c6 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności