Logo Miasta Elbląg

Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pośrednictwem opłatomatu

Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pośrednictwem opłatomatu
Przypominamy, że z początkiem sierpnia obsługa gotówkowa Urzędu Miejskiego w Elblągu zostanie zamknięta, a na parterze zamiast kasy zostaną zainstalowane dwa urządzenia samoobsługowe (opłatomaty), które będą wspierały proces bieżącej obsługi klienta. Obsługa opłatomatów jest intuicyjna i łatwa, w początkowym okresie jednak –mając na względzie szczególnie osoby starsze - pomoc w obsłudze urządzeń będzie zapewniał pracownik urzędu. 

Opłatomat będzie dawał możliwość wniesienia opłat gotówką i za pomocą karty płatniczej, BLIKa, bez prowizji. Wpłacone środki finansowe będą przekazywane na poszczególne rachunki bankowe Urzędu Miejskiego.  Po dokonaniu opłaty klient otrzyma pokwitowanie w postaci wydruku. Urządzenia będą posiadać intuicyjne menu i funkcję skanowania kodów QR, za pomocą których wykonanie płatności będzie następować bez konieczności wyboru jej rodzaju oraz wpisania danych identyfikacyjnych. 

Za pomocą opłatomatu będzie można zrealizować płatności za:

·         wieczyste użytkowanie nieruchomości gruntowych położonych na terenie Elbląga, 

·         dzierżawę gruntu, 

·         wykup nieruchomości,

·         rentę planistyczną, 

·         opłatę adiacencką, 

·         służebność,

·         przekształcenie gruntu, 

·         oszacowanie i odpis z KW, 

·         usuwanie pojazdów z dróg,

·         zajęcie pasa drogowego,

·         mandaty Straży Miejskiej, opłaty dodatkowe za parkowanie,

·         wpłaty dotyczące nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych i wychowawczych/z funduszu alimentacyjnego/zaliczki alimentacyjnej,

·         podatek od nieruchomości, rolny, leśny  i od środków transportowych,

·         opłaty skarbowe,

·         opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności