Królowa sportu ma swój obiekt

Królowa sportu ma swój obiekt

Królowa sportu ma swój obiekt - Królowa sportu ma swój obiekt
Przy Szkole Podstawowej nr 15 otwarty dziś został pierwszy w Elblągu „Orlik Lekkoatletyczny”. Inwestycja zrealizowana została ze środków Budżetu Obywatelskiego oraz dofinansowania pozyskanego przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

- „Dziś. Szkoła Podstawowa nr 15. ma swoje wielkie święto. Oddajemy dziś kolejny fantastyczny obiekt sportowy na terenie naszego miasta. Gratuluję pomysłodawczyni, która złożyła wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Z tych pieniędzy, które posiadało Miasto moglibyśmy jednak wykonać prace w mniejszym zakresie. Z tego powodu postanowiłem złożyć wniosek do Ministra Sportu i Turystyki, który dołożył do tej inwestycji 350 tys. zł. Dzięki temu mogliśmy zrealizować to przedsięwzięcie w całości. Bardzo dziękuję za to wsparcie Panu Ministrowi. Wam - dzieciom, życzę żebyście nie tylko korzystały z tego obiektu, ale także by tutaj wyrastały sławy sportowe, które będą rozsławiały miasto w kraju i zagranicą” – mówił podczas dzisiejszej uroczystości Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Prezydent przekazał uczniom również zestaw piłek.

 -  „15 lat marzyłam o tej chwili, a dziś to co było nierealne stało się rzeczywistością. Dzisiaj spotykamy się, aby uroczyście otworzyć i poświęcić nowy, piękny lekkoatletyczny obiekt sportowy, który już jest dumą naszej szkoły, ale też dumą naszego miasta. Królowa sportu ma w Elblągu swój pierwszy obiekt. Ten wspaniały Orlik będzie służył nie tylko społeczności lokalnej, ale przede wszystkim służył młodzieży ” – podkreślała podczas otwarcia  Marzanna Czerepko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, dziękując jednocześnie Prezydentowi za dodatkowe wsparcie inwestycji, Pani Roksanie Grabowskiej – wnioskodawczyni do Budżetu Obywatelskiego oraz mieszkańcom okręgu, którzy głosowali na tę inwestycję.  


Nowoczesny kompleks sportowy, w skład którego wchodzi wielofunkcyjne boisko syntetyczne o pow. 613,11 m2 wraz z wyposażeniem, boisko trawiaste o pow. 906,6 m2, czterotorowa bieżnia, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą wraz z ogrodzeniem, oświetleniem i zakupem wyposażenia lekkoatletycznego wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „MAX” z Warszawy.


Inwestycja kosztowała w sumie 800 tys. zł. 450 tys. zł pochodziło z budżetu obywatelskiego, pozostałą część kwoty  - 350 tys. zł Prezydent Elbląga pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obiekt ma charakter ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Mieszkańcy chcący korzystać z boiska trawiastego muszą jednak wcześniejszej uzyskać zgodę dyrektora SP 15. Od kwietnia do września będzie otwarty w dni powszednie w godz. 8-21, a w weekendy w godz. 8-20. W pozostałych miesiącach będzie można z niego korzystać w godz. 8-20 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 10-18 w weekendy.

O tym, jak bardzo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 cieszą się nowego obiektu świadczy przygotowanych przez nich specjalnie na dzisiejszą uroczystość otwarcia program artystyczny. Poniżej napisana przez uczniów Oda do Orlika.

Oda do Orlika

Orliku przecudowny, jedyny, wspaniały
Czy Ty wiesz, jak dzieci na Ciebie czekały?
I mieszkańcy dzielnicy, no i nauczyciele
Bo przecież zdrowy duch jest tylko w zdrowym ciele!

Lekka atletyka to sportu królowa
Nas dzięki Tobie czeka fizyczna odnowa
Będziemy biegać, skakać i grać
Orliku prześliczny będziemy o Ciebie dbać !

Zorganizujemy turnieje, zawody, rozgrywki,
Dziewczęta spinkami zabezpieczą grzywki
Chłopcy zagrają w piłkę koszykową
Zobaczysz prawdziwą rywalizację sportową

Zasady Fair-Play my zawsze stosujemy
Puchary i medale Ci dziś obiecujemy
A gdy na podium staną zawodnicy i drużyny
Będziesz z nas dumny – Ty i nasze rodziny

Orliku kochany, dobrze Ciebie mieć!
Trenować by zwyciężać trzeba zwyczajnie chcieć
Już czekamy na pierwszy rozegrany mecz
Bo wychowanie fizyczne to ważna dla nas rzecz

                                          Uczniowie SP 15 w Elblągu

Galeria zdjęć