Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody
W Elblągu gościł dziś Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki. Była to pierwsza oficjalna wizyta w naszym mieście.
Wojewoda wziął udział w sesji Rady Miejskiej, podczas której zadeklarował współpracę na rzecz mieszkańców naszego miasta oraz podniesienie rangi Elbląga, między innymi poprzez wzmocnienie struktury elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego.


- "Elblągowi na pewno nie grozi marginalizacja. Wyrażam nadzieję na owocną współpracę dla dobra Elbląga i proszę o wspólne budowanie integralności naszego województwa" - mówił Wojewoda podczas sesji.

Wojewoda rozmawiał również z Prezydentem Witoldem Wróblewskim. Podczas spotkania, w którym udział wzięli także:  Poseł Jerzy Wilk, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak oraz Przewodniczący Klubu PiS Janusz Hajdukowski omawiano między innymi kierunki współpracy.


-"Z Panem Wojewodą pracowałem w Samorządzie Województwa, kiedy był ranym sejmiku. Znamy się więc z pracy samorządowej. Odbyliśmy już robocze spotkanie w Olsztynie. Była to okazja do rozmów na temat sytuacji naszego miasta oraz przedstawienia najważniejszych problemów. Dziś omówiliśmy kierunki dalszej współpracy. Umówiłem się z Panem Wojewodą na spotkanie robocze w Elblagu, podczas którego będę chciał rozmawiać między innymi o budowie nowej strażnicy i komendy Policji oraz o problemach elbląskiego portu, w tym odprawach fitosanitarnych, o które zabiegamy" - podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Robocza wizyta Wojewody zaplanowana została na marzec.

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody