Odzyskany VAT – 3,6 mln zł wróci do miejskiej kasy

konferencja prasowa
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Witold Wróblewski poinformował o efektach działań, dotyczących odzyskania podatku VAT


- Zapowiadałem w pierwszym półroczu, że będę starał się podjąć działania w kierunku pozyskania środków finansowych w Urzędzie Skarbowym ze zwrotu podatku VAT. Dzisiaj mogę powiedzieć, że z tego tytułu odzyskaliśmy ponad 3,6 mln zł. Są to kolejne dodatkowe środki, które trafiły do budżetu.
Odzyskaniem VAT-u zajęła się firma Ernst & Young, z którą 17 marca br. została podpisana umowa. Od tego momentu rozpoczęły się prace nad weryfikacją faktur inwestycyjnych oraz z działalności bieżącej, w celu odzyskania podatku. W pierwszym etapie prac  ujęto zadania obejmujące wydatki poniesione do chwili obecnej przez Centrum Rekreacji Wodnej, Cmentarz Komunalny Dębica oraz Targowisko Miejskie.  Odzyskane pieniądze wpłynęły we wrześniu na rachunek bankowy Urzędu. Drugi etap prac, dotyczący innych zadań inwestycyjnych oraz wydatków bieżących zostanie przeprowadzony w październiku, a kolejny w roku 2016.