Spotkanie z branżą turystyczną

Spotkanie z branżą turystyczną

Spotkanie z branżą turystyczną - Spotkanie z branżą turystyczną

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedstawicielami branży turystycznej. Było ono między innymi okazją do zaprezentowania kierunków rozwoju miasta i omówienia  podejmowanych działań z zakresu promocji i turystyki.

 

W spotkaniu uczestniczyli między innymi  hotelarze, touroperatorzy, a także przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych zajmujących się w Elblągu i w okolicy szeroko rozumianą turystyką.

- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny przyjęli Państwo nasze zaproszenie i że możemy omówić podejmowane oraz planowane działania z zakresu promocji i turystyki w naszym mieście” – podkreślał Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
Prezydent przedstawił sytuację finansową miasta oraz najważniejsze inwestycje miejskie. Wśród nich także te, które mają służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

- „Przygotowujemy się wspólnie z Kaliningradem do Programu Transgranicznego Polska Rosja. Przygotowaliśmy w ramach tego projektu rewitalizację Parku Dolinka. Pozyskaliśmy również środki unijne i jesteśmy w trakcie realizacji przebudowy hangaru dla żeglarzy” – wyliczał Prezydent.

Elbląski samorząd złożył również wniosek o fundusze unijne na „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne”.

- Chodzi o stworzenie trzech ścieżek dydaktycznych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, dotyczących: zabytków Starego Miasta, parków i form przestrzennych. Projekt przewiduje też utworzenie specjalnej aplikacji multimedialnej na ich temat oraz konserwację siedmiu wybranych form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi 489.634,97 zł, z czego planowane dofinansowanie unijne to 415.700,09 zł. – zaznaczył Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Podczas spotkania omówione zostały również działania związane z promocją Elbląga w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które w czerwcu odbędą się w Rosji.

- Z pewnością będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać tę szansę i zrobimy wszystko, aby kibice zawitali do naszego miasta. Elbląg może stanowić doskonałą bazę wypadową na rozgrywki w Kaliningradzie. Mamy wiele atrakcji i z pewnością będziemy chcieli się nimi pochwalić - zaznaczyła Agnieszka Staszewska Dyrektor Biura Prezydenta.

Spotkanie zakończyło się omówieniem działalności punktów Informacji Turystycznej, prowadzonych od roku przez PTTK Ziemi Elbląskiej. Informację na ten temat przedstawili Leszek Marcinkowski – Prezes Elbląskiego PTTK i Kamil Zimnicki - wiceprezes ds. programowych.

 

Spotkanie z branżą turystyczną

Spotkanie z branżą turystyczną - Spotkanie z branżą turystyczną

Spotkanie z branżą turystyczną

Spotkanie z branżą turystyczną - Spotkanie z branżą turystyczną