Szalone i Szalone Małolaty u Prezydenta

Szalone

Szalone - Szalone

Członkowie zespołów Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu spotkali się z Prezydentem Witoldem Wróblewskim. Spotkanie było okazją do  podsumowania mijającego, bardzo udanego roku młodych elbląskich artystów oraz podzielenia się wrażeniami z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.  

- "Chciałbym Wam serdecznie pogratulować sukcesów, które odnieśliście w bieżącym roku zarówno w kraju, jak i na arenach światowych. Jestem bardzo dumny, że mamy w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież. Cieszę się, że promujecie Elbląg w świecie, czego dowodem są występy we Włoszech, w Tarnopolu, czy Stanach Zjednoczonych, ale również, że uświetniacie nasze miejskie uroczystości. Zdaję sobie sprawę, że na sukcesy, które odnosicie składa się nie tylko Wasz talent i ciężka praca, ale również zaangażowanie wielu osób. Chciałbym więc podziękować Pani Edycie Lichacz dyrektor Młodzieżowego Domy Kultury, prowadzącej zespoły Pani Katarzynie Panicz, Pani Monice Patra - Więckowskiej Prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty”  oraz wszystkim rodzicom, bez poświęcenia których rozwój Waszych  talentów byłby niemożliwy" - podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski, zapewniając jednocześnie o swoim dalszym swoim wsparciu dla zespołów.

Mijający rok był bardzo udany dla elbląskich młodych artystów. Dowodem tego są liczne występy i nagrody. Wśród nich pierwsze miejsca obu zespołów oraz nagrody indywidualne dla wokalistów na X Międzynarodowym Festiwalu "Orfeusz w Italii” w Wenecji. Szalone reprezentowały także Elbląg w Tarnopolu na obchodach 25- lecia współpracy partnerskiej obu miast. Ukoronowaniem tego roku był wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zespoły Szalone i Szalone Małolaty, na zaproszenie Polonii Amerykańskiej  wystąpiły na Koncercie Bożonarodzeniowym w Nowym Jorku.

Jak zgodnie twierdzą artyści był to wyjazd życia, a największe wrażenie zrobił na nich musical Christmas Spectacular Radio City Music Hall na Broadway.

- "Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez Polonię Amerykańską. Nasze występy – poziom artystyczny  bardzo się podobały" – mówiła prowadząca zespoły Katarzyna Panicz. Podkreślała również, że na przyszły rok elblążanie mają już kolejne plany i propozycje wyjazdów.

-"Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci. Te wyjazdy pokazują, że potrafią one nie tylko występować na scenie, ale również wykazują się dużą kulturą osobistą i umieją zachować się w różnych sytuacjach. To wielka radość pomagać im w rozwijaniu pasji i talentów, dlatego tak bardzo jesteśmy w to zaangażowani" – podkreślała Monita Patra Więckowskiej Prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty” , a zarazem mama jednego z młodych artystów .

Szalone

Szalone - Szalone

Szalone

Szalone - Szalone

Szalone

Szalone - Szalone

Szalone

Szalone - Szalone

Szalone

Szalone - Szalone

Szalone

Szalone - Szalone