Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona

Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona

Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona - Przebudowa budynku zaplecza sportowego zakończona

Sobota była wielkim dniem dla elbląskiego sportu nie tylko za sprawą otwarcia toru łyżwiarsko - wrotkarskiego, ale również budynku zaplecza sportowego przy ul. Agrykola 8, z którego korzystać będą łyżwiarze i piłkarze Olimpii Elbląg. Modernizacja obiektu kosztowała ponad 4,3 mln złotych.

 

- "Ten dzień to dla nas wielkie święto. Zakończona została kolejna duża inwestycja w infrastrukturę sportową w naszym mieście. Zyskaliśmy nowoczesne obiekty, które sprawią, że sport w Elblągu będzie się rozwijał. Budynek spełnia wszystkie wymogi licencyjne PZPN. Tu niedaleko znajduje się jeszcze Gimnazjum nr 5, które już niedługo zostanie przekształcone w sportową szkołę podstawową. W ten sposób Agrykola stanie się prawdziwym centrum edukacji sportu w naszym mieście" – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.

W budynku znajdują się szatnie dla piłkarzy, łyżwiarzy i wrotkarzy, pomieszczenia dla sędziów, delegatów, kontroli antydopingowej. Na piętrze powstała sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe dla Olimpii Elbląg, siłownia i sala gimnastyczna.

 - „Chciałbym podziękować za to, że ten obiekt powstał. W województwie warmińsko – mazurskim obiektów pierwszo i drugoligowych jest jak na lekarstwo” – mówił Marek Łukiewski, prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

- „Cieszymy się, że stopniowo poprawiana jest infrastruktura, która pozwoli, nie "na wariata", ale spokojnie awansować do wyższej ligi. Najważniejsze jest mieć warunki, a później przyjdzie efekt sportowy” – mówił Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł, z czego prawie 1,5 mln złotych Prezydent pozyskał z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Otwarciu budynku towarzyszył turniej piłkarski SKRZAT CUP, zorganizowany przez Warmińsko - Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Galeria zdjęć

Szczegółowa informacja o zrealizowanej inwestycji
    
„Modernizacja budynku zaplecza przy kompleksie sportowym przy ul. Agrykola 8 w Elblągu”
    
Inwestycja dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej

Projektant: Autorska Pracownia Architektoniczna mgr inż. arch. Wojciech M. Sobczak z siedzibą w Elblągu (82-300) przy ul. Płk. Dąbka 41/1

Wykonawca: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu, przy ul. Siedleckiej 3

Rozpoczęcie realizacji:  24.10.2016 r. (data umowy na roboty)
Zakończenie: 06.12.2017 r. (odbiór)

Zakres zamówienia obejmował przebudowę i rozbudowę budynku szatniowo-sanitarnego w celu dostosowania go do wymogów licencyjnych II ligi piłkarskiej oraz potrzeb użytkowników toru łyżwiarsko -wrotkarskiego, w tym:
a)    roboty rozbiórkowe,
b)    roboty konstrukcyjne (przebudowa pomieszczeń oraz bryły budynku, w tym nadbudowa piętra),
c)    roboty instalacyjne w zakresie instalacji wod-kan., c.o., sanitarnych (w tym klimatyzacja), elektrycznych i teletechnicznych.
d)    roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne,
e)    dostawa i montaż wyposażenia, w tym rękawa dla zawodników,
f)    zagospodarowanie terenu,

Koszt realizacji zadania:

Dokumentacja projektowa: 94 710,00 zł
Roboty:
Całkowita wartość robót                                         4 254 666,38 PLN
W tym kwota dofinansowania ze środków FRKF           1 493 700,00 PLN
Całkowity koszt zadania (dokumentacja +roboty):       4 349 376,38 PLN