Startuje 6.edycja Budżetu Obywatelskiego

Startuje 6.edycja Budżetu Obywatelskiego

2 maja rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co zostaną przeznaczone 2,5 mln złotych z miejskiego budżetu – o tym już po raz szósty zdecydują elblążanie. Na początku, jak zawsze, czekamy na dobre pomysły mieszkańców. Zachęcamy więc do przyjrzenia się otaczającej nas wspólnej przestrzeni, zastanowieniu się co można w niej poprawić. Czekamy na projekty lokalne i ogólnomiejskie. Liczymy, że poza pomysłami dotyczącymi miejskiej infrastruktury zechcą Państwo zaproponować ciekawe wydarzania, spotkania, przedsięwzięcia, które będą integrować mieszkańców.

- „Dotychczasowe edycje w wielu miejscach pomogły zmienić Elbląg. Wiem, że nasi mieszkańcy są kreatywni i mam nadzieję, że w tym roku również nie zabraknie takich idei, które służyć będą nam wszystkim. Gorąco zachęcam do udziału w tworzeniu Budżetu Obywatelskiego” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.   


Wnioski można będzie składać do 25 czerwca 2017 r. elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu lub w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego.

Wszelkie informacje na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego dostępne będą na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu lub pod numerem telefonu tel. 55 239 34 63. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z konsultacji w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności 1, które odbędą się: 23 maja, 30 maja i 6 czerwca w godz. 15.00-16.30.
Serdecznie zapraszamy również do specjalnego namiotu, w którym będzie się odbywała promocja 6. edycji Budżetu Obywatelskiego. Namiot będzie wystawiony na Placu przed katedrą Św. Mikołaja, 2 maja – podczas festynu zorganizowanego z okazji Święta Flagi.