Metrotest mistrzem jesieni w PELA

liga

liga - liga


Do ostatniego meczu trwała zacięta walka o tytuł mistrza jesieni w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ostatecznie, zimę na fotelu lidera spędzi obrońca tytułu Metrotest.

Zakończyła się runda jesienna Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach mają za sobą szesnaście kolejek w których nie brakowało emocji, ciekawych spotkań i walki od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Poziom rozgrywek w obecnym sezonie na tyle się wyrównał, że w wielu spotkaniach trudno było wskazać faworyta. Zespoły zajmujące miejsca w dolnej części tabeli nie raz sprawiały niespodziankę pokonując wyżej notowane ekipy. Emocjonująca była walka o pierwsze miejsce w tabeli. Ostatecznie, na półmetku rozgrywek, na fotelu lidera zasiądzie Metrotest. Obrońcy mistrzowskiego tytułu mają wprawdzie tyle samo punktów co drugi w tabeli AGD JAREX Legioniści, ale nieco lepszy bilans bramkowy, co pozwala im zajmować pierwsze miejsce w tabeli. Pozostałe zespoły tracą do czołówki na tyle mało punktów, że nadal liczą się w walce o mistrzostwo ligi, co zapowiada ciekawą rundę rewanżową. Teraz przed drużynami zasłużona przerwa zimowa. Do rywalizacji o punkty w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD zespoły staną ponownie w marcu 2017 roku.

Ostatnia jesienna kolejka nie była zbyt udana dla Metrotestu, ale i tak punkt wywalczony w starciu z U-99 pozwolił awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Pojedynki Metrotestu z U-99 od dłuższego czasu dostarczają sporo emocji i nie inaczej było tym razem. Obie ekipy zagrały bardzo ostrożnie, głównie skupiając się na obronie dostępu do własnej bramki. W pierwszej połowie nie ustrzegły się jednak błędów i po kwadransie gry mieliśmy remis 1:1, a do siatki trafiali Bartosz Płachecki i Sebastian Derewek. Podobny obraz gry mieliśmy w drugiej odsłonie, a kibice ponownie obejrzeli dwie bramki, po jednej dla każdej ze stron. Trafienie dla Metrotestu zaliczył najskuteczniejszy zawodnik ligi Radosław Prusak, a gola dla U-99 zdobył Kamil Żmijewski.  

Mimo wysokiej wygranej w ostatniej kolejce AGD JAREX Legioniści nie zdołał utrzymać prowadzenia w tabeli. Jednak wygrana aż 13:1 z NieDzielnymi Graczami sprawiła, że Legioniści mają tyle samo punktów co lider i są poważnym kandydatem do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach PELA. O wygraną nie będzie jednak łatwo, bo dwóm prowadzącym ekipom po piętach depczą kolejne zespoły mające ochotę na mistrzowską koronę.  Jednym z kandydatów jest AS-TRANS, który na koniec jesienny zmagań pokonał KAM Kuchnie 4:0. Świetny finisz miał także PUB Sąsiedzi, który po kilku słabszych meczach, powrócił na właściwe tory i jesień ukończył na czwartej pozycji, ze stratą zaledwie sześciu punktów do lidera. Ostatniego słowa nie powiedzieli także zawodnicy zespołu U-99, którzy wiedzą już jak smakuje mistrzostwo PELA. Z pewnością w tym sezonie będą chcieli odzyskać utracony tytuł i trzeba przyznać, że jeśli wiosną nie przydarzą im się wpadki, to powinni włączyć się w walkę o mistrzostwo. W podobnej sytuacji jest ECM EL-Hurt, który dobre mecze przeplatał słabszymi występami. Poprawa gry w rundzie rewanżowej pozwoli im walczyć o podium Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD.

W klasyfikacji strzelców po pierwszej rundzie na prowadzeniu znajduje się Radosław Prusak z Metrotestu, który zdobył do tej pory 37 bramek. Drugi w tej klasyfikacji Tomasz Nowicki z zespołu AS-TRANS ma na swoim koncie 35 goli. Na trzecie miejsce awansował, po ostatniej udanej kolejce, Arkadiusz Jasiński z AGD JAREX Legioniści, który do tej pory 25 razy pokonał bramkarzy rywali. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.

Wyniki 16. kolejki:

EL Skład - PBG Jankowiak 3:2 (0:1)
El Skład: Przemysław Matczuk 2 bramki, Artur Ziemczonek 1.
PBG Jankowiak: Mateusz Nowak 1, Krystian Szczepański 1.

Metrotest - U-99 2:2 (1:1)
Metrotest: Bartosz Płachecki 1, Radosław Prusak 1.
U-99: Sebastian Derewek 1, Kamil Żmijewski 1.

AS-TRANS - KAM Kuchnie 4:0 (1:0)
AS-TRANS: Tomasz Nowicki 4.

ECM EL-Hurt - Białe Orły 4:2 (2:1)
ECM EL-Hurt: Wiesław Korzeb 2, Wojciech Jurewicz 1, Sławomir Korpalski 1.
Białe Orły: Sebastian Wiśniewski 1, Tomasz Turyna 1.

Kamel Team - AFK 1:4 (0:2)
Kamel Team: Sebastian Piotrowski 1.
AFK: Patryk Nadachewicz 2, Patryk Jarzębowski 1, Kacper Glonkowski 1.

FC Zajazd - JZK Wiarus 3:0 (2:0)
FC Zajazd: Damian Wendland 1, Kamil Bocoń 1, Tomasz Włodarczyk 1.

AGD JAREX Legioniści - NieDzielni Gracze 13:1 (5:0)
AGD JAREX: Arkadiusz Jasiński 7, Robert Grzelak 2, Krzysztof Sztybor 2, Zbigniew Ciężkowski 1, Dawid Wandyk 1.

PUB Sąsiedzi - Blues ENERGO ZET 16:1 (4:1)
PUB Sąsiedzi: Tomasz Janaczek 4, Tomasz Gapski 3, Paweł Chmielecki 2, Kamil Heidner 2, Sebastian Pawłowski 2, Tomasz Filipowicz 1, Wojciech Figurski 1, Grzegorz Peret 1.
Blues: Adam Turulski 1.

Tekst i fot. MOSiR