Mistrzostwa Polski Karate z udziałem elbląskiego Andrexu

na podium

na podium - na podium


Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki A.K.ANDREX informuje, że w dniach 15-16 października w Białystoku odbyły się  MISTRZOSTWA POLSKI Juniorów Młodszych,Juniorów i Młodzieżowców/U21/ w KARATE WKF.

Organizatorem zawodów był Klub Karate „Kaisho” z Białegostoku oraz Polski Związek Karate. W zawodach uczestniczyło około 350 zawodników z 39 sklasyfikowanych klubów.

Nasz klub a zarazem nasze miasto Elbląg reprezentowało 4 zawodników w osobach: Michał Zamojcin, Mateusz Zamojcin, Michał Gajewski i Jakub Stasiorowski. Dwudniowe zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Rozegrano je w trzech kategoriach wiekowych, junior młodszy 14-15 lat, junior 16-17 lat i młodzieżowiec 18-20 lat. Na zawodach obecni byli przedstawiciele władz Polskiego Związku Karate oraz Ministerstwa Sportu, którzy w roli obserwatorów mają potwierdzić starania związku o włączenie kolejnych kategorii do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Nasza młoda ekipa dzięki intensywnym treningom pokazała duży poziom wyszkolenia. Liczymy na jeszcze bardziej wytężoną pracę przed kolejnymi zawodami.

Ekipa wywalczyła 2 brązowe medale oraz dwa miejsca punktowane od 1-8 miejsca. Wszystkim startującym dziękujemy za uczestnictwo, a medalistom składamy gratulacje.

A oto szczegółowe wyniki:
-Medale brązowe zdobyli dwaj bracia Zamojcin Michał i Mateusz w kumite ind. w wadze -55kg junior.
- 5 miejsce tuż za podium drużyna w kumite juniorów/cała czwórka/.
-7miejsce zajął Jakub Stasiorowski w kata ind.
        
- Poziom zawodów ciągle rośnie, aby osiągać najwyższe trofea trzeba trenować praktycznie zawodowo - tak skomentował wyjazd na Mistrzostwa Polski  WKF`2016 - trener Andrexu Jan Zamojcin