Kacper Wojciechowski Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

zawody

zawody - zawody

8-9 października br. w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Była to największa i najwyższej rangi tegoroczna impreza dla judoków w wieku 13-14 lat w Polsce. W dwudniowych zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników z 80 polskich klubów. Z naszego klubu po raz trzeci w tym miesiącu w z zawodach uczestniczyli: Kacper, Dominik i Monika. Cała trójka, jak stwierdził trener Zbyszek Wołoszyn spisała się bardzo dobrze na tak trudnych i mocno obstawionych zawodach.

Kacper Wojciechowski – kat.81kg – w swojej kategorii wagowej miał 14 przeciwników jego waleczność nie zawiodła i mimo przegranej pierwszej walki przełożyła się na sukces i w kolejnych trzech starciach z przeciwnikami pokazał swoje umiejętności i wywalczył zasłużone 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Dominik Filipowicz – kat.66kg – startował po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski. W swojej kategorii wagowej miał aż 45 przeciwników. Stoczył pięć bardzo dobrych walk, z czego trzy zwycięskie. Ostatecznie uplasował się na 9 miejscu.

Monika Wołoszyn – 48kg - również po raz pierwszy walczyła na zawodach takiej rangi a w swojej kategorii wagowej miała 23 przeciwniczki. Monika na tatami wychodziła 6 razy. Z czego cztery razy zwyciężyła. W walce o trzecie miejsce uległa przeciwniczce i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Gratulacje dal wszystkich zawodników i trenera!!!