Złoty Medal dla Moniki Wołoszyn

na podium

na podium - na podium


24-25 września br. sześcioro zawodników UKS Tomita wzięło udział w XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowym Pucharze Polski, który jest uważany za największy w Polsce i jeden z największych w Europie turniejów judo, zaliczanych do elitarnej grupy European TOP Judo Tournaments.

W turnieju walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: młodzików, juniorów młodszych i juniorów. WJO jest uważany za turniej selekcyjny do Kadr Narodowych dla Polskiego Związku Judo oraz dla Federacji Judo na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dodatkowy prestiż zawodom dodała obecność gości honorowych. Wśród nich na trybunach zasiedli najwybitniejsi polscy judocy: dwukrotny Mistrz Olimpijski Waldemar Legień i Mistrz Olimpijski Paweł Nastula.

W Pucharze przez dwa dni na 10 matach wystartowało około 1500 zawodników z 30 państw w wieku od 13 do 19 lat. Wszystkie kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone, a w niektórych kategoriach było nawet ponad siedemdziesięciu zawodników.  Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i walczyli do ostatniej sekundy na tatami dając z siebie wszystko. Na tak mocnym turnieju każda wygrana walka cieszy, a nasi zawodnicy zwycięskich walk mieli aż 14. Jest to wynik, który cieszy i daje satysfakcje, mimo że nie wszystkie wygrane wystarczyły na zdobycie upragnionego medalu. Bardzo dużą niespodziankę swojemu trenerowi sprawiła Monika Wołoszyn, która po raz pierwszy wzięła udział w zawodach tej rangi i wywalczyła złoty medal Międzynarodowego Pucharu Polski.  W drodze po medal Monika pokonała przez ippon zawodniczki z Czech, Polski, Łotwy i Niemiec.

Wyniki naszych zawodników:

Junior
Aleksandra Mazur - 52kg - 5 m
Jakub Kowalski - 73 kg – walki eliminacyjne

Junior Młodszy
Bartosz Kordek - 66kg - 5 m

Młodzik
Monika Wołoszyn - 48 kg - 1 m
Dominik Filipowicz - 66kg - 9 m
Kacper Wojciechowski - 81kg - walki eliminacyjne

Gratulacje dla wszystkich zawodników i naszych trenerów. Czekamy na kolejne medale.

zawodnicy

zawodnicy - zawodnicy