Sukcesy szachowe Lidki Czarneckiej

szachy

12-letnia elblążanka, Lidka Czarnecka (SP nr 15) odniosła w sierpniu br. kolejne sukcesy w ogólnopolskich imprezach szachowych.

I tak, w mistrzostwach Polski juniorów w Koszalinie nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal w szachach błyskawicznych w grupie dziewcząt 11-12 lat (startowały 54 szachistki), uzyskując 17 pkt. z 22 partii i ustępując zaledwie o pół punktu Martynie Wikar z UKS Skoczek Koronny Trzebinia (co ciekawe, Lidka pokonała Martynę w bezpośrednim dwumeczu 1,5:0,5).

Z kolei w festiwalu szachowym KOPERNIK 2016 w Olsztynie Lidka, starując w grupie A /26 zawodników/ i grając większość partii z seniorami, zdobyła w 9 rundach 4,5 pkt., co dało jej drugie miejsce w klasyfikacji juniorów oraz pierwszą normę kandydacką (jako najmłodsza zawodniczka w historii szachów elbląskich). Dwie czołowe lokaty w tym turnieju zdobyli 29-latkowie: Litwin Sigitas Kalwajtis - 7,5 pkt /bez porażki/ przed Krzysztofem Budrewiczem (Hetman-Pionier Kętrzyn) - 7 pkt.

Wielkie brawa dla naszej młodej zawodniczki!