Puchar Świata za nami

Puchar Świata

Puchar Świata - Puchar Świata
W sobotę w naszym mieście odbył się Puchar Świata w Nordic Walking. W zawodach udział wzięło ponad 560 zawodników, w tym reprezentanci z Izraela, Brazylii,  Kaliningradu, Białorusi, czy Ukrainy.

 

- „Cieszę się, że już po raz trzeci gościmy w Elblągu miłośników nordic walking. Dwa lata temu odbył się tu Puchar Pomorza, w ubiegłym roku Puchar Europy, a dziś po raz pierwszy w Polsce Puchar Świata w tej dyscyplinie. Cieszę się, że tak licznie Państwo odwiedzacie naszą Bażantarnię. To dowód tego, że mamy wspaniałe warunki do uprawiania tej dyscypliny. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję. Dziękuję kibicom oraz wszystkim, którzy brali udział przy organizacji tej imprezy. Już dziś zapraszam za rok” – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Startujący mieli do wyboru dystanse: 5, 10, 21 km lub rajd. Wszystkie trasy biegły przez malownicze tereny elbląskiej Bażantarni.


"Trasa bardzo piękna, ale z drugiej strony bardzo wymagająca. Bażantarnia jest już znana w Polsce, kijkarze oceniają ją bardzo wysoko. Jest dużo pozytywnych emocji, ludzie chcą tu wracać". – zaznaczył Olgierd Bojke Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking. Dziękował również Prezydentowi miasta i władzom województwa oraz członkom Klubu sportowego Elbląskie Włóczy-kije za pomoc w organizacji tegorocznej imprezy. 


Oprócz sportowej rywalizacji nie brakowało również licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Były między innymi: zawody sportowe, czy strefa zabaw dla najmłodszych.


W tegoroczną organizację Pucharu świata, w związku z 25-leciem niepodległości Republiki Mołdawii włączyli się również: Pan Ambasador Mołdawii w Polsce Iurie Bodrug oraz Konsul Honorowy Maciej Bukowski, którzy zaszczycili swoją obecnością sobotnie zawody.


-„Bardzo cieszę się, że jesteśmy tu dziś z Państwem i że w taki sposób możemy świętować 25-lecie niepodległości naszego kraju. Mołdawia goni Polskę, podpatrujemy Wasze dokonania, korzystamy z Waszych doświadczeń. Jesteśmy również otwarci na współpracę na różnych płaszczyznach. Dotyczy to zarówno sfery gospodarczej, jak i edukacji, kultury czy sportu” – podkreślał Ambasador Iurie Bodrug.


Organizatorami Pucharu Europy i Polski w Nordic Walking w Elblągu byli: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Polska Federacja Nordic Walking. Partnerem wydarzenia był Klub Sportowy Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.
Wsparcia dla organizacji tej międzynarodowej  imprezy w naszym mieście udzielili również: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin.

 
Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Santander Consumer Bank, który prowadzi Akademię Zdrowia Santandera, mającą na celu propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. W jej ramach w całej Polsce odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nasze Centrum Sportu.


Galeria zdjęć