Onkotwardziele wyruszyli z Elbląga w swój Onko Tour

onko tour

onko tour - onko tour


Mają za sobą różne zabiegi onkologiczne i zwycięzką walkę z chorobą nowotworową, a dziś wyruszyli w trasę szlakiem Green Velo, by pokazać, że osoby które przeszły choroby nowotworowe mogą być nadal aktywne fizycznie i stawiać sobie nowe wyzwania. Ich wyprawa nosi nazwę Onko Tour. Krótko przed startem z Elbląga, z udziałem gospodarza miasta prezydenta Witolda Wróblewskiego i Czesława Langa, który patronuje rowerzystom, odbyła się konferencja prasowa z udziałem rowerzystów.

- Witam serdecznie w Elblągu wszystkich członków wyprawy. Cieszę się również z obecności Pana Czesława Langa. Elbląg po raz kolejny pojawia się na mapie ważnych rowerowych miast. Pragnę pogratulować Państwu i Fundacji "Pokonaj Raka" wspaniałej idei, życzę jak najlepszego samopoczucia, szerokiej drogi i pomyślnego dotarcia do celu - mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

 - Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny mogę odwiedzić Elbląg. Poprzez Onko Tour chcemy pokazać, że sport to nie tylko wielkie sportowe emocje. Dzięki sportowi i samej wyprawie nasi rowerzyści mogą powiedzieć sobie - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - mówił Czesła Lang i dodał - będę Was wspierał.

- Dziękujemy Panu Prezydentowi i Panu Czesławowi Langowi za wsparcie naszej inicjatywy. Poprzez wyprawę chcemy pokazać, że ograniczenia są przede wszystkim w naszej głowie, nie muszą zależeć jednak od choroby. Uczestnicy Onko Tour'u będa pokazywać, że można wygrać walkę z rakiem, trzeba jednak podjąć decyzję o zawalczeniu o swoje życie. Nasza akcja skierowana jest również do osób zdrowych, chodzi o to, by nie obawiały się chodzić na badania profilaktyczne - mówiła Katarzyna Gulczyńska prezes Fundacji "Pokonaj Raka".

- Na naszą trasę wybraliśmy sobie piękny szlak Green Velo. Zaczynamy od północnej jego części. Odcinki będą miały po około 50 kilometrów. Nasz najdłuższy, epicki, odcinek będzie miał 113 kilometrów. Liczymy na przygodę, nie ścigamy się, raczej pokazujemy, że mimo choroby można normalnie funkcjonować. Chcemy też zaprzeczyć stereotypowi, że jak ktoś chorował na nowotwór to jest człowiekiem słabszym. My pokażemy, że naszą ponad 400 kilometrową trasę pokonamy z uśmiechem na twarzy - mówił Paweł Kosicki, członek Fundacji Pokonaj Raka, który wspiera Tour na rowerze i odpowiada za przebieg trasy

- Cieszę się, że współtworzymy takie fajne towarzystwo - podkreślała Pani Bogusia Pstrągowska, uczestnik tour'u, wtórował jej Paweł Ostrowski, który mówił - Cieszę się, że będę mógł się sprawdzić w tak doborowym towarzystwie. Pragnę również podziękować Fundacji za wsparcie. Przy wychodzeniu z choroby jazda na rowerze była dla mnie ucieczką i jednocześnie dojściem do normalności.

Krótko po godzinie 11 wyprawa Onko Tour wyruszyła ulicą Stary Rynek w kierunku Fromborka, gdzie przewidziano koniec pierwszego etapu.

Życzymy powodzenia!

Dowedz się więcej na temat ONKO TOUR:

ONKOTWARDZIELE NA ROWERACH

ONKOTWARDZIELE - UCZESTNICY ONKO TOUR 2016

onko tour

onko tour - onko tour

onko tour

onko tour - onko tour

onko tour

onko tour - onko tour

 

onko tour

onko tour - onko tour

onko tour

onko tour - onko tour

onko tour

onko tour - onko tour

onko tour

onko tour - onko tour