Siatkarskie emocje w sobotę na Tortudze

turniej

turniej - turniej


W najbliższą sobotę (9 lipca) miłośnicy siatkówki plażowej spotkają się na boisku przy Tawernie Tortuga by powalczyć o Puchar Prezydenta Elbląga - Witolda Wróblewskiego. Zapowiada się zarówno rywalizacja sportowa, jak i doskonała zabawa.

W ubiegłym roku, zawody organizowane wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawernę Tortuga cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego też siatkarskiej rywalizacji nie mogło zabraknąć również podczas tegorocznych wakacji. I po raz kolejny okazało się, że miłośników siatkówki plażowej w naszym mieście nie brakuje. Lista startowa zapełniła się w ciągu kilku pierwszych dni, a to oznacza, że ostatecznie w imprezie zagra dwanaście zespołów.

 - W zawodach udział wezmą głównie zespoły z Elbląga, choć nie zabraknie zawodników z Olsztyna, którzy w poprzednich latach także odwiedzali nasze siatkarskie imprezy - informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Zapowiada się siatkarska sobota, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Tawerny Tortuga. Rywalizacja sportowa i dobra zabawa gwarantowane.

O puchar prezydenta powalczy w sobotę dwanaście ekip. Turniej rozegrany zostanie systemem brazylijskim, do dwóch przegranych spotkań. Gramy jeden set do 21 punktów. Zawody rozpoczną się o godz. 9:00 na boisku przy Tawernie Tortuga. Najlepszy team imprezy poznamy około godz. 15:00. Po ostatnim meczu nastąpi uroczyste zakończenie turnieju oraz wręczenie pucharów i medali.

Zespoły które zakwalifikowały się do turnieju: Zatorze (Michał Masny/Wojciech Strzyżewski), Sisley (Dawid Jusiński/Jacek Polcyn), PAPI (Piotr Szałkowski/Paweł Szałkowski), Nieobecni (Sebastian Gliński/Miłosz Krupa), Ludożercy (Paweł Lubawski/Bartosz Krupa), Kaczory (Marcin Gąsiorowski/Arkadiusz Kaczmarczyk), Brothers (Michał Skorupa/Łukasz Skorupa), UKE (Kamil Tomczak/Przemysław Borkowski), Patusy (Igor Skibiak/Grzegorz Myśliński), Tik-Taki (Patryk Zawadka/Dawid Strzyżewski), Deus Vult (Mateusz Mikołajczuk/Michał Masłowski), Bimber Team (Daniel Rolka/Bartosz Łukasiak).

Organizatorami turnieju są: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.

turniej

turniej - turniej