Sezon ligowych (elbląskich) awansów

II-liga

Kończący się sportowy sezon był bardzo udany dla elbląskich klubów. Trzy z nich wywalczyły awans do wyższej ligi rozgrywkowej.

  • Podsumowanie sukcesów zaczynamy jednak od piłkarek ręcznych Startu Elbląg, które tak jak w poprzednim sezonie znalazły się w pierwszej czwórce PGNiG Super Ligi Kobiet, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium. Nasze piłkarki mierzyły się również w europejskiej lidze EHF Challange Cup, gdzie dotarły do półfinału mierząc się z klubem z Hiszpanii. Klub pozyskał również nowego sponsora i deklaruje, że w ciągu dwóch lat walczyć będzie o Mistrzostwo Polski.
  • Drużyna piłkarzy ręcznych KS Meble Wójcik awansowała do PGNiG Super Ligi Mężczyzn i już od najbliższego sezonu mierzyć się będzie między innymi ze zwycięzcą tegorocznej Ligi Mistrzów, klubem VIVE Tauron Kielce.

  • Miła niespodziankę sprawili zawodnicy MKS Truso theConstruct, którzy awansowali do II-ligi koszykówki mężyzn.

  • Sportowy sezon zakończył się awansem do II ligi piłkarskiej klubu ZKS Olimpia Elbląg, który w barażach pokonał drużynę Motoru Lublin.

Ostatniego sukcesu Olimpii Elbląg pogratulował również prezydent Witold Wróblewski:

- Serdecznie gratuluję zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu i działaczom sukcesu, jakim jest wywalczenie przez piłkarzy Olimpii Elbląg awansu do II ligi piłkarskiej.

W roku obchodów 70-lecia swojego istnienia Klub sprawił sobie, jak i wiernym kibicom najlepszy prezent. W rozgrywkach ligowych oraz meczach barażowych zawodnicy pokazali hart ducha i chęć zwyciężania, udowodniając, że są zespołem
z aspiracjami, popartymi sportowymi umiejętnościami.

Mam nadzieję, że w II lidze Olimpia Elbląg będzie naszym sportowym ambasadorem na stadionach całego kraju. Życzę wielu wygranych meczów w nowym sezonie.