Puchar Mariny Elbląg 2016

jke

Puchar Mariny Elbląg to nowa propozycja „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg” na spędzenie na wodzie najbliższego weekendu od 17 do 19 czerwca. Nowe regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat.

Puchar Mariny Elbląg to całodzienne regaty, których trasa zaplanowana jest dookoła całego akwenu. Organizatorzy, ze względów technicznych, mając na uwadze że port regat musi umożliwiać wpłynięcie jachtów o znacznym zanurzeniu, jako port regat wyznaczyli port rybacki, a także port jachtowy w Krynicy Morskiej, gdzie jachty będą stacjonować bezpośrednio przed i po biegach regatowych.

Regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię, przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach.
    
Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych. Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play. Pragniemy, aby regaty stały się nie tylko indywidualną walką, ale aby całe regaty były współtworzone przez samych ich uczestników. To naszym wspólnym zadaniem jest zbudowanie atmosfery tych regat.

Regaty odbywają się na początku sezonu żeglarskiego, co przyciąga zarówno samych żeglarzy spragnionych rywalizacji, jak również sympatyków tego sportu, którzy śledzą zmagania regatowe z brzegów Zalewu Wiślanego.

Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w dniu 18 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 na redzie portu Krynica Morska. Trasa regat zostanie usytuowana po pławach nawigacyjnych i żółtych pławach pneumatycznych. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Krynica Morska. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegółowa trasa regat zostanie podana w stosownym komunikacie. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zgłoszenia do regat przyjmowane są w module zgłoszeniowym na stronie organizatora:
http://www.jachtklub.elblag.pl/index.php/puchar-mariny-elblag-zapisy

Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i losowanie nagród nastąpi dnia 18 czerwca 2016 roku o godzinie 19.00 podczas gali zakończenia regat w Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie.

Adam K. Kapczyński V-ce Komandor
„Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg”

Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objęli: Prezydent Miasta Elbląg – Pan Witold Wróblewski, Starosta Elbląski – Pan Maciej Romanowski, Starosta Braniewski – Pan Leszek Dziąg, Burmistrz Miasta Krynica Morska – Pan Krzysztof Swat, a także Senator RP – Pan Jerzy Wcisła.

akwen

akwen - akwen

plakat