Wystartuj w Enduroman!

Wystartuj w Enduroman!

Wystartuj w Enduroman! - Wystartuj w Enduroman!
Tegoroczne zawody Enduroman jednak się odbędą! Co prawda w wersji okrojonej, bo bez rywalizacji na rowerach, ale emocji i tak nie powinno zabraknąć. Zapisy już ruszyły, zawody odbędą się w dniach 30-31 lipca.

To będzie czwarta edycja zawodów Enduroman, których pomysłodawcą jest Bogusław Tołwiński, a organizatorem Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni. Przez długi czas nie było wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku, bo środowisko triathlonowe skupiło się na przygotowaniach do Garmin Iron Triathlon, która to impreza odbędzie się w Elblągu 17 lipca i ma być wielką promocją tej dyscypliny wśród mieszkańców i promocji samego miasta wśród zawodników z całego kraju.


- "Garmin Iron Triathlon jest imprezą organizowaną przez profesjonalistów, ale mamy świadomość, że ściągnięcie tej imprezy do Elbląga stało się możliwe dzięki wcześniejszym edycjom  Enduroman, które pokazały np. że w rzece Elbląg można pływać, a w Bażantarni organizować biegi górskie. Wiemy, że po trzech edycjach ta idea ma przed sobą dalszy rozwój, dlatego
zależało nam, by do Enduroman Elbląg 2016 doszło" – mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Elaktywni. - "Udało się dzięki Urzędowi Miasta i MOSiR Elbląg, które przyłączają się w tym roku do organizacji zawodów, choć odbędą się one w okrojonej formie. Nie będzie etapu kolarskiego, zmieniamy też w tym roku daty i kolejność dyscyplin. Najpierw 30 lipca w Bażantarni odbędą się zawody biegowe, a następnie 31 lipca – zawody pływackie w rzece Elbląg. Mamy świadomość, że trochę późno ogłaszamy termin, ale na pewne sprawy nie mamy wpływu. Zapraszamy do udziału!"


Biegacze będą mieli do wyboru dystanse 5, 10, 25 i 50 km, pływacy – 400 m, 1250 m, 2,5 km i 5 km. Zapisy już ruszyły, wpisowe w zależności od dystansu od 30 do 50 zł za jedną konkurencję. Limit miejsc – 200 na każdą z dyscyplin.

Linki do zapisów:

Bieg - https://elektronicznezapisy.pl/event/545.html
Pływanie -https://elektronicznezapisy.pl/event/546.html

Regulamin zawodów jest dostępny pod linkiem

http://elaktywni.pl/attachments/article/245/Regulamin%20ENDURO%20MAN%20Elbląg%202016.pdf