Tenisiści Old Masters mistrzami Elbląga

old masters

old masters - old masters


Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali tenisiści zespołu Old Masters, którzy w decydującym meczu 3:0 pokonali 16 Batalion Dowodzenia.

W najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu 16 Batalion Dowodzenia dotarł do finału dzięki wygranej 3:1 z JaRo Zatorze, natomiast Old Masters w drodze do finału ograło Weteranów 3:0. To wszystko zapowiadało się, że walka o złote medale będzie ważyła się do ostatniej piłki i tak też się stało. I mimo, że tenisiści Old Masters wygrali 3:0, to zwycięstwo wcale łatwo nie przyszło. Każdy z pojedynków trwał pięć setów, a o wygranej decydowały pojedyncze akcje. Na pierwszym stole Dariusz Sikora zmierzył się z Marcinem Podkańskim. Pierwszy i trzeci set padł łupem Sikory, drugi i czwarty wygrał Podkański, a to oznaczało, że o wygranej zadecyduje piąty set. W decydującej partii lepiej przy stole poradził sobie Podkański zwyciężając 11:8 i cały mecz 3:2. Także na drugim stole kibice obejrzeli zacięty pojedynek, który na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz Tekliński, wygrywając 3:2 z Wojciechem Dzierżko. Obrońcy tytułu próbowali odwrócić losy meczu w grze podwójnej, ale po raz trzeci tego dnia lepsi okazali się rywale. Debel Podkański/Tekliński zwyciężył 3:2 i tym samym zespół Old Masters mógł cieszyć się ze zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Nieco mniej emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której JaRo Zatorze zagrało z Weteranami. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech szybkich setach. Na pierwszym stole Janusz Kriger ograł 3:0 Henryka Głowackiego. W jego ślady poszedł Roman Grudzień, który 3:0 pokonał Zygmunta Sznazę. Także w grze podwójnej górą okazali się tenisiści JaRo Zatorze. Brązowi medaliści pierwszego seta wygrali 14:12, drugiego 11:9, a w trzecim pokonali rywali 11:5 i tym samym zapewnili sobie trzecie miejsce w sezonie 2015/2016. Najwięcej emocji przyniósł jednak mecz o miejsce 11 w którym ESM Sielanka zmierzyła się z Zakrzewem. W dwóch pierwszych grach singlowych górą okazali się tenisiści Sielanki. Mirosław Majczyna wygrał 3:0 z Jackiem Zielińskim, a Zbigniew Piasecki ograł 3:1 Sławomira Bałchan. Jak się później okazało przełomowym momentem meczu była gra deblowa, wygrana przez Zakrzewo 3:2. Od tego momentu Zakrzewo zwyciężyło dwa kolejne pojedynki i cały mecz 3:2.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek ligowych i wręczenie nagród. Trzy najlepsze drużyny obecnego sezonu otrzymały puchary oraz medale. Dodatkowo Janusz Kriger z zespołu JaRo Zatorze został najlepiej punktującym graczem ligi i w jego ręce trafiła pamiątkowa statuetka. Przed drużynami przerwa wakacyjna, a na kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizatorzy zapraszają we wrześniu. Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.

Skład zwycięskiej drużyny Old Masters: Lech Brzeski, Olaf Bukowski, Marcin Podkański, Arkadiusz Szóstek, Tomasz Tekliński, Kazimierz Turzyński.

Finał:
16 Batalion Dowodzenia - Old Masters 0:3 (6:9)
Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Tomasz Tekliński 1,5 pkt.

o 3 miejsce:
JaRo Zatorze - Weterani 3:0 (9:0)
JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1,5 pkt., Roman Grudzień 1,5 pkt.

o 5 miejsce:
Kamiennik - Lazurki 3:0 (9:0) w.o.

o 7 miejsce:
Pasłęczanie - Tsunami 0:3 (0:9) w.o.

o 9 miejsce:
EKS Nestora - MSW 0:3 (3:9)
MSW: Wojciechowski Henryk 1,5 pkt., Sławomir Wojciechowski 1,5 pkt.

o 11 miejsce:
ESM Sielanka - Zakrzewo 2:3 (10:10)
ESM Sielanka: Mirosław Majczyna 1 pkt., Zbigniew Piasecki 1 pkt.
Zakrzewo: Jacek Zieliński 1,5 pkt., Sławomir Bałchan 1,5 pkt.

Tekst i fot. MOSiR

old masters

old masters - old masters