Siatkarze amatorzy po rundzie zasadniczej

liga

liga - liga


Zakończyła się runda zasadnicza w Awangarda Volley Lidze organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z pierwszego miejsca do fazy play off przystąpią obrońcy mistrzowskiego tytułu siatkarze zespołu LOGBARTRANS.

Przed ostatnią odsłoną rundy zasadniczej niemal wszystko było już jasne. LOGBARTRANS pewnie prowadził w tabeli i nawet przegrana nie mogła ich pozbawić pierwszego miejsca. Także trzeci w tabeli zespół ZNP nie musiał się obawiać, że tuż przed fazą play off może stracić miejsce na podium. Jedyna niewiadoma to pełen skład pierwszej ósemki. O miejsce dające prawo dalszej gry rywalizował Techtrans Elbląg i Sisley Volley Team. Przed ostatnią kolejką obie ekipy miały na swoim koncie tyle samo punktów, a o wyższej lokacie siatkarzy Sisley Volley Team decydował lepszy stosunek małych punktów. Okazało się jednak, że obie drużyny przegrały swoje mecze po 0:3, a to oznaczało, iż w tabeli sytuacja nie uległa zmianie i w dalszej rywalizacji zobaczymy Sisley Volley Team.

Lider i jednocześnie obrońca tytułu zespół LOGBARTRANS na zakończenie rundy zasadniczej zmierzył się z Ludożercami z Bostonu. I choć faworyci wygrali, to zwycięstwo wcale łatwo nie przyszło. Ambitnie grający Ludożercy, zwłaszcza w pierwszym secie, napsuli rywalom mnóstwo krwi. Po zaciętej walce set ostatecznie zakończył się wygraną LOGBARTRANSU 28:26. Nieco mniej emocji przyniosła partia druga, zakończona wygraną lidera 25:17. Emocje wróciły ponownie w secie trzecim, ale także i tym razem Ludożercom nie udało się urwać punktów, trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:22, a cały mecz wygraną LOGBARTRANSU 3:0.

W ślady lidera poszły dwie pozostałe drużyny zajmujące miejsca na podium. Wicelider AKS Solidarność zmierzył się z Techtransem. I choć rywale próbowali stawić czoła, to w każdym z trzech setów górą okazywali się siatkarze Solidarności zwyciężając 25:19, 25:22 i 25:21. Także trzecie w tabeli ZNP zgarnęło komplet punktów, choć w tym przypadku rywalizacja z Sisley Volley Team nie była już tak zacięta i wyrównana. Najbardziej wyrównany był set drugi w którym ZNP pokonało rywali 25:19. Natomiast pierwsza i trzecia partia zakończyły się zdecydowaną wygraną ZNP 25:15.

Teraz przed drużynami faza play off czyli walka o medale i poszczególne miejsca. Zgodnie z regulaminem, na tym etapie rywalizowało będzie osiem drużyn, natomiast zespoły które zajęły miejsca 9-10 kończą udział w Awangarda Volley Lidze w sezonie 2015-2016. Pierwsze pojedynki play off zaplanowano na poniedziałek 18 kwietnia. Na tym etapie rozgrywany jest tylko jeden mecz, do trzech wygranych setów, a do półfinałów awansują zwycięzcy poszczególnych pojedynków.

Zestaw par ćwierćfinałowych:
mecz nr 1 ZNP Elbląg - Ludożercy z Bostonu (18 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 2 KAM - KOLEX Hale Stalowe (18 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 3 LOGBARTRANS - Sisley Volley Team (21 kwietnia, godz. 20.00)
mecz nr 4 AKS Solidarność Elbląg - MKS Truso Elbląg (21 kwietnia, godz. 20.00)

Zestaw par półfinałowych:
zwycięzca meczu nr 2 - zwycięzca meczu nr 3 (25 kwietnia, godz. 20.00)
zwycięzca meczu nr 1 - zwycięzca meczu nr 4 (28 kwietnia, godz. 20.00)

Tym razem z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik dwóch ostatnich kolejek. W 17. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Paulo Gliwa z zespołu AKS Solidarność, a w 18 kolejce Ireneusz Rygasiewicz z drużyny KOLEX Hale Stalowe. Do obu zawodników trafiło podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 18. kolejki:
LOGBARTRANS - Ludożercy z Bostonu 3:0 (28:26, 25:17, 25:22)
AKS Solidarność - Techtrans Elbląg 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)
KAM - MKS Truso Elbląg 1:2 (21:25, 25:13, 23:25)
ZNP Elbląg - Sisley Volley Team 3:0 (25:15, 25:19, 25:15)
KOLEX Hale Stalowe - Merkury Elbląg 3:0 (25:13, 25:14, 25:16)
Mecz zaległy: Sisley Volley Team - Merkury Elbląg 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)
----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta na zakończenie rundy zasadniczej rozgrywek PlusLigi pokonali we własnej hali MKS Będzin 3:1. A to oznacza, że gdańszczanie pozostali na czwartym miejscu w ligowej tabeli i o brązowy medal zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.  Najpierw dwa spotkania rozegrają w Bełchatowie - 21 i 22 kwietnia, a we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 18 podejmą PGE Skrę Bełchatów w ERGO ARENIE. Drugie ewentualne starcie - drużyny rywalizują do trzech zwycięstw - rozegrane zostanie w gdańsko-sopockiej hali dzień później, w środę, 27 kwietnia. Informacje o biletach na mecz z drużyną z Bełchatowa można znaleźć na oficjalnej stronie LOTOSU Trefla Gdańsk. Posiadacze karnetów w walce o medal uczestniczą w ramach całosezonowych pakietów. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR