Polacy wyjechali na kwalifikacje olimpijskie (boks)

boks

boks - boks


Reprezentacja Polski, a z nią Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) poleciała dziś do tureckiego Samsun, gdzie w sobotę rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Każda zdobyta kwalifikacja będzie sukcesem – twierdzą trenerzy biało-czerwonych. Z obecnej grupy, cztery lata temu w innym tureckim mieście Trabzonie, bezskutecznie w kwalifikacjach boksowali między innymi Michelus i Tryc. Nie powiodło się też wtedy Tomaszowi  Jabłońskiemu(75 kg), który teraz jest  już pewny występu w Rio de Janeiro,gdyż  awans wywalczył z rankingu ligi World Series of Boxing.

Z każdej z dziesięciu kategorii awans na Igrzyska w Rio wywalczą finaliści oraz zwycięzca walki o trzecie miejsce pomiędzy przegranymi z półfinałów.

Liczymy, że Michelus jest w stanie zakwalifikować się do turnieju olimpijskiego. Od początku roku pracował ciężko na zgrupowaniach  zagranicznych oraz startował w lidze WSB i jest w dobrej formie, aby skutecznie powalczyć o kwalifikacje. Potrzebna mu będzie   jeszcze odrobina szczęścia przy losowaniu  oraz obiektywne sędziowanie walk, które często na tym etapie są bardzo wyrównane. O bilety do Rio powalczą Dawid Jagodziński (49kg), Maciej Jóźwik (52kg), Adrian Kowal (56kg), Dawid Michelus (60kg), Mateusz Kostecki (64kg), Damian Kiwior (69kg), Mateusz Tryc (81kg) oraz Igor Jakubowski (91kg).

Jeżeli Dawid Michelus w Samsun nie zdoła uzyskać kwalifikacji do Rio to następną i ostatnią szansą będzie dla niego turniej o zasięgu światowym dla zawodników, który startują wyłącznie w AOB, czyli tzw. boksie olimpijskim. Rozegranie tego turnieju planowane jest na czerwiec 2016 r.
                                                                                                   
Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra)