XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie

boks

boks - boks


XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra Elbląg przyniosły jeden brązowy medal.

W hali krakowskiej Wisły w dniach 29.03-03.04 br. odbyły się pojedynki XXIII Mistrzostw Polski Juniorów, w których wystartowało 139 zawodników z 79 klubów sportowych i z 15 Okręgowych Związków Bokserskich. W poszczególnych kategoriach wagowych wystąpiła następująca ilość zawodników: 49kg-9, 52kg-15, 56kg-14, 60kg-16, 64kg-16, 69kg-16, 75kg-16, 81kg-14, 91kg-14, +91kg-9 zawodników.

Elbląską Kontrę reprezentowało w Krakowie czterech pięściarzy. Dwóch z nich odpadło z dalszej rywalizacji już w walkach eliminacyjnych. Maciej Gostyński (56 kg) w pojedynku z  Adrianem Błaszakiem (Start Włocławek) oraz Sebastian Kokoszka (75 kg) w  walce z Damianem Pokusą (MUKS Widzew Łódź) zakończyli swoje pojedynki jednogłośną przegrana na punkty. Obaj pięściarze boksowali po raz pierwszy na tak prestiżowej imprezie i mimo woli walki zabrakło im ringowego doświadczenia. Również w walce elimiacyjnej poniósł porażkę, ale niejednogłośną, zawodnik Kontry Piotr Staranowicz (81 kg), który był blisko zwycięstwa z Damianem Krukowskim (UMKS Victoria Ostrołęka). W tym przypadku zabrakło kondycji i braku umiejętności rozłożenia sił na wszystkie trzy rundy pojedynku.

Najlepiej z czwórki pięściarzy elbląskiej Kontry spisał się Kacper Piegdoń (+91 kg) , który w ćwiercifinale mistrzostw skrzyżował rękawice ze złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2015 roku Oskarem Safarianem (UKS MOSM Bytom). Piegdoń z tego pojedynku wyszedł zwycięsko. Następnie w półfinale spotkał się z Grzegorzem Bastą (PTB Tiger Tarnów), ale w tej walce minimalnie lepszy okazał się zawodnik z Tarnowa. Tym samym Piegdoń powtórzył sukces Mistrzostw Polski Juniorów w boksie z roku ubiegłego, z tą różnicą, że wtedy reprezentował barwy MOS Zatoka Braniewo.                                                                                          

Krzysztof Stemplewski  (UKS KONTRA Elbląg)