I Wiosenny Turniej Szachowy

szachy

Imprezę zorganizowały wspólnie elbląski MDK oraz UKS Skoczek a gościny młodym szachistom udzieliła Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu.

Był to turniej klasyfikacyjny z najdłuższym w historii MDK czasem gry (po 1 godzinie dla zawodnika), zaś na starcie stanęło 42 szachistów (w tym 7 dziewcząt i aż sześciu 8-latków). Uczestnicy reprezentowali 10 szkół elbląskich i 1 braniewską (SP nr 5), zaś najwięcej było uczniów z elbląskiej SP 1(24 osoby). Faworytami było dwoje szachistów z kategorią I i zajęli oni 2 najwyższe lokaty w 8-rundowym turnieju.

10. Nikola Traczyk - V   2006 r.   SP 1   5,0

Najlepszym 8-latkiem okazał się Chidiebere Ihenacho z Braniewa, który zdobył 4,5 p i 15. miejsce. Aż 13 uczestników uzyskało normy na kategorie szachowe. I tak kat. III zdobyli: Konrad Żyhałko i Nikola Traczyk,  kat. IV: Kacper Dominik, Wiktoria Ratajczak, Damian Postek i Maciej Bucholc, a kat. V - 7 zawodników (w tym 8-latek Patryk Felkiewicz). Należy podkreślić, że aż 6 czołowych zawodników zdobyło puchary, zaś wszyscy uczestnicy - dyplomy i upominki rzeczowe.