Victoria mistrzem ELH

ELH

ELH - ELH


Po raz pierwszy w historii rozgrywek Elbląskiej Ligi Halowej na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze Victorii. W najważniejszym meczu sezonu zremisowali 1:1 z Metrotestem i jak się okazało był to zwycięski remis.  

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz, walka o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga rozstrzygnęła się pomiędzy Metrotestem i Victorią. W poprzednim sezonie radość panowała w szeregach Metrotestu, który ostatecznie zdołał wyprzedzić najgroźniejszego rywala. W tym roku sytuacja się odwróciła i to Victoria, po raz pierwszy w historii ELH, zdobyła tytuł mistrzowski. Walka o pierwsze miejsce toczyła się nie tylko do ostatniego meczu, ale do ostatniej sekundy.

Przed ostatnią kolejką, w której Victoria mierzyła się z Metrotestem, obie drużyny miały jednakową ilość punktów i o tytule mistrzowskim decydowała bezpośrednia konfrontacja. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli obrońcy tytułu. Metrotest, praktycznie już pierwszą swoją akcję zamienił na bramkę, a strzelcem gola okazał się Maciej Rogowski. Odpowiedź Victorii była błyskawiczna. Minutę później na tablicy mieliśmy już wynik 1:1, a do remisu doprowadził Krzysztof Machiński. I choć więcej bramek w tym meczu już nie padło, to kibice na nudę narzekać nie mogli.

Obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga Metrotetsu, który za wszelką cenę starał się wyjść na prowadzenie. Wynik remisowy satysfakcjonował Victorię, która przy równej licznie punktów miała lepszy bilans bramek. Metrotest raz po raz zapędzał się w pole karne rywali, ale albo brakowało skuteczności, albo na drodze stawał bramkarz rywali. Obrońcy tytuły w ostatnich minutach wycofali nawet bramkarza i atakowali większą liczbą zawodników, tyle że mądrze broniąca się Victoria „dowiozła” remis do końcowej syreny, po której mogła zacząć świętowanie zdobycia mistrzostwa ELH. Pojedynek obu drużyn przyniósł sporo emocji i był godny finału.

Na najniższym stopniu podium znalazło się DRE, które w przekroju całego sezonu nie ustrzegło się błędów, a te w końcówce rozgrywek kosztowały utratę możliwości walki o mistrzostwo. W swoim ostatnim pojedynku DRE zmierzyło się z ekipą NORTHSERWIS-PSP. Mecz lepiej rozpoczęło DRE, a już w trzeciej minucie dał o sobie znać najskuteczniejszy strzelec ligi, Maciej Zając, który pokonał bramkarza rywali i otworzył wynik meczu. Dwie minuty później w jego ślady poszedł Łukasz Lewandowski, podwyższając prowadzenie na 2:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli jeszcze sześć goli, a w rolach głównych ponownie wystąpił Maciej Zając, który jeszcze dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Dla NORTHSERWIS-PSP gole strzelali Łukasz Budziwojski i Piotr Kołecki.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie pucharów, medali i nagród. Najlepsze zespoły dekorowali: Paweł Głowacki, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu, Stanisław Szczepański, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i jednocześnie współorganizator ELH oraz z ramienia organizatorów ligi Henryk Jarzembowski i Andrzej Basista. Oprócz klasyfikacji drużynowej nie zabrakło oczywiście wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców ELH został Maciej Zając z zespołu DRE, zdobywca 27 bramek, najlepszym zawodnikiem wybrany został Wojciech Pietrzkiewicz z Metrotestu, a najlepszym bramkarzem Paweł Buczek z DRE. W tym sezonie statuetka Fair Play powędrowała do zespołu ECM EL-Hurt. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie Elbląskiej Ligi Halowej.

Komplet wyników 15. kolejki: OSK NAJKI - Wiarus 1:2 (0:1), MASTER-BUD Grom Zwierzno - ECM EL-Hurt 2:4 (1:1), Yolo 7 Street - Hydroton Dream 5:2 (2:2), PBG Jankowiak - ERGO Hestia Legioniści 2:6 (1:1), Exclisive Sport/PC Koni - Lira Lighting 3:2 (3:0), DRE - NORTHSERWIS-PSP 6:2 (2:0), Metrotest - Victoria 1:1 (1:1).

Tabela końcowa:
1.Victoria                           14    38    64:22
2.Metrotest                        14    38    62:24
3.DRE                                14    35    66:29
4.Exclusive Sport/PC Koni      14    29    68:39
5.ERGO Hestia Legioniści       14    26    38:35
6.ECM EL-Hurt                    14    21    34:42
7.Grom Zwierzno                 14    21    49:47
8.Wiarus                            14    18    33:35
9.Lira Lighting                     14    16    42:44
10.Hydroton Dream              14    15    39:61
11.NORTHSERWIS – PSP       14    13    34:49
12.OSK NAJKI                     14    13    30:35
13.PBG Jankowiak                14    8    25:62
14.Zakład Turbin                 14    6    37:58
15.Yolo 7 Street                  14    6    23:62


Organizator ELH

ELH

ELH - ELH

ELH

ELH - ELH

ELH

ELH - ELH

ELH

ELH - ELH

ELH

ELH - ELH