Slalom gigant na Górze Chrobrego

na górce

na górce - na górce


24 stycznia br. odbędą się pierwsze tej zimy zawody narciarskie na Górze Chrobrego w slalomie gigancie. Nagrodą dla najszybszych będą medale i dyplomy, a dla najlepszego zawodnika powyżej 17. roku życia – puchar prezydenta Elbląga.

- Zachęcamy do udziału zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Warunki zapowiadają się bardzo dobre, więc trzeba wykorzystać sprzyjającą aurę. Do zobaczenia na stoku! - zaprasza Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, organizator zawodów o puchar prezydenta Elbląga w slalomie gigancie, które odbędą się w niedzielę, 24 stycznia.    

Zapisy na zawody już ruszyły, udział w zawodach można zgłosić osobiście w szkole MorSKI na stacji narciarskiej przy Górze Chrobrego lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wpisowe wynosi 40 zł.

Organizatorzy przewidzieli rywalizację w kilku kategoriach wiekowych: do lat 8, 9-13, 13-16 i powyżej 17. roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców na udział w zawodach. Pierwsi narciarze zjadą ze stoku o godz. 10, godzinę wcześniej rozpocznie się wydawanie numerów startowych.

- Każdy uczestnik zawodów musi posiadać kask narciarski, zalecamy też wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków – przypominają organizatorzy.
    
Czas zjazdu (każdy zawodnik zjedzie dwa razy) będzie mierzony elektronicznie. Na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekają medale i dyplomy, a na najszybszego spośród narciarzy powyżej 17. roku życia – prezydencki puchar.