Pierwszy remis, pierwsza kartka, pierwsza czerwona kartka - wieczór debiutów w OLM.

liga

liga - liga
Drugą kolejkę Olimpijskiej Ligi Mistrzów rozpoczął mecz AKS Stokrotek przeciwko Młodym Wilcom.

Jak czytamy na stronie: stokrotki.epwik.com.pl: "W 1. kolejce spotkań nasz dzisiejszy rywal odniósł okazałe zwycięstwo, spodziewaliśmy się więc twardej przeprawy (...)"

 

Przedmeczowe obawy nie miały potwierdzenia na boisku i Stokrotki bez problemu wygrały 3:1 (do przerwy 3:0) inkasując przy tym pierwsze 3 pkt. Po raz kolejny dobrą formę potwierdził Łukasz Zboch, który strzelił bramkę i popisał się również asystą dzięki czemu w klasyfikacji kanadyjskiej zajmuje pierwsze miejsce ex aequo z Arkadiuszem Klemensem z El-Hurtu (po 5 punktów). Pod koniec spotkania Roman Wilczyński (Młode Wilcy) zatrzymał ręką lecąca do pustej bramki piłkę za co został ukarany czerwoną kartką. Była to pierwsza indywidualna kara i od razu najwyższego kalibru. W konsekwencji (zgodnie z regulaminem OLM) Roman Wilczyński będzie pauzował w następnej kolejce OLM (4. kolejka - 9 stycznia 2016 r.)

AKS Stokrotki vs. Młode Wilcy 3:1
6 min Haryński (a. Obrębski), 2:0 - 8 min Obrębski (a. Zboch), 3:0 - 11 min Zboch, 3:1 - 24 min Kamińśki (a. Bałasz)


W drugim spotkaniu drugie kolejki OLM U-99 Old Stars zagrało przeciwko OSP Nowakowo. Faworytem była drużyna U-99, mająca przed meczem 3 pkt. po wygranej nad Stokrotkami. Na drugim biegunie znajdowała się drużyna z Nowakowa - zero punktów, zero strzelonych goli i ostatnie miejsce w tabeli. Jednak w piłce nożnej nie ma pewności i przedmeczowy faworyt zmierzył się świetnie dysponowanym przeciwnikiem. Dawidowicz, Reski, Olewnik i do przerwy OSP Nowakowo prowadziło 0:3. Druga połowa to przebudzenie U-99, które strzeliło 4 razy, Nowakowo dołożyło jednego gola. Końcowy gwizdek i OLM doczekała się pierwszego remisu w historii rozgrywek. Tomasz Filipowicz (bramka i dwie asysty) i jego koledzy z U-99 - przypuszczamy - ostatecznie cieszą się z remisu, bo z przebiegu meczu, to OSP Nowakowo było bliższe wygranej. Długimi momentami OSP grało bardzo skrupulatnie i szczelnie w obronie wyprowadzając zabójcze kontry.

U-99 Old Stars vs. OSP Nowakowo 4:4
0:1 - 4 min Dawidowicz, 0:2 - 8 min Reski, 0:3 - 11 min Olewnik (a. Dawidowicz), 1:3 - 19 min - Chmielecki (a. Filipowicz), 1:4 - 20 min - Dawidowicz (a. Olewnik), 2:4 - 21 min - Filipowicz (a.Drewek), 3:4 - 21 min - Trochowski (a. Filipowicz), 4:4 - 28 min - Peret (a. Drewek)


W trzeci meczu na przeciw siebie stanęły drużyny Antyfootball i AS-Trans. Antyfootball walczył o swoje pierwsze zwycięstwo w lidze. Po wyrównanej bezbramkowej pierwszej połowie wspomniany scenariusz był w zasięgu. Nawet gdy Rypiński wyprowadził AS-Trans na prowadzenie, Antyfootball nie złożyło broni i już po chwili wyrównał. Bramkę ostatecznie zaliczamy Arturowi Bogdanowi.
Kolejne minuty to już przewaga AS-Trans. Bramki Kowzana, Siemaszki i Gumińskiego ostatecznie przekreśliły szanse Antyfootball na pierwsze 3 pkt. Ktoś traci inny zyskuje - AS-Trans zyskał po raz drugi 3 pkt. i zakończą rok 2015 z kompletem punktów. Warto dodać, że Dariusz Gumiński z 4 bramkami jest wiceliderem strzelców OLM.

Antyfootball vs. AS-TRANS 1:4
0:1 - 16 min Rypiński, 1:1 - 18 min Bogdan, 1:2 - 20 min Kowzan, 1:3 - 25 min Siemaszko, 1:4 - 30 min Gumiński


Ostatni akcent 2. kolejki to spotkanie lidera - El-Hurtu z Luki Trans.
EL-Hurt nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki i ponownie dopisuje 3 pkt. W dwóch meczach zdobyli 6 pkt., 11 bramek strzelili i 0 stracili.
Bartłomiej Bujnik pozostaje jedynym niepokonanym bramkarzem, zaś Arkadiusz Klemens (zdobywca jedynego hat-tricka w 2. kolejce) jest obecnie najlepszy strzelcem i liderem punktacji kanadyjskiej OLM.

EL-Hurt vs. Luki Trans 6:0
1:0 - 6 min Ostrowski, 2:0 - 8 min Klemens, 3:0 - 11 min Klemens, 4:0 - 22 min Jurewicz (asysta Ostrowski), 5:0 - 26 min Klemens (asysta Korpalski), 6:0 - 29 min Ostrowski

Tabela OLM po 2. kolejkach:
  1. El-Hurt                    6 pkt             11:0
2. AS-Trans                   6 pkt             7:3
3. U-99 Old Stars            4 pkt             9:7
4. Młode Wilcy                3 pkt             6:4
5. AKS Stokrotki              3 pkt             6:6
6. OSP Nowakowo           1 pkt             4:9
7. Luki Trans                  0 pkt             2:9
-. Antyfootball                0 pkt             2:9