Mikołajkowa Olimpiada Pływacka za nami

Urodziny Otylii Jędrzejczak

Urodziny Otylii Jędrzejczak - Urodziny Otylii Jędrzejczak
Prawie 400 młodych pływaków reprezentujących 20 klubów z całej Polski wzięło udział w I Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej o puchar Otylii Jędrzejczak, która w niedzielę odbyła się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka w Elblągu.

 

Tort, życzenia i sto lat odśpiewane przez kilkaset osób na cześć Mistrzyni Olimpijskiej. Tak rozpoczęła się  I Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o puchar Otylii Jędrzejczak, która 13 grudnia obchodziła swoje imieniny i urodziny. Sportowa impreza była kolejną okazją do popularyzacji pływania wśród dzieci i młodzieży.

- "Założeniem mojej fundacji jest to, by przekazywać wiedzę, by motywować nie tylko do zdobywania medali, ale także do życia. Sport to wspaniała przygoda, uczy konsekwencji i determinacji, nie tylko w sporcie, ale także w życiu, więc nawet jeżeli nasi młodzi zawodnicy nie będą w przyszłości mistrzami olimpijskimi, choć jest taka grupa osób, która mogłaby być, to na pewno będą silniejsi, by pokonywać przeszkody w życiu" - podkreślała Otylia jędrzejczak.

Na urodzinowych zawodach  obecna była także Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która w ubiegłym tygodniu zdobyła Wicemistrzostwo Europy w Izraelu.

 - "Mam nadzieję, że spotkanie z osobami, które osiągnęły sukces w tym sporcie, a które zaczynały dokładnie w ten sam sposób, co nasi młodzi pływacy, będzie dla nich dodatkową motywacją – mówi pływaczka. - Ważne jest też to, by z tego, co robią, czerpali radość i satysfakcję, by nie poddawali się przy pierwszych porażkach, bo są one wpisane w życie sportowców, by wiedzieli, że jeśli chcą osiągnąć sukces, muszą ciężko pracować" - podkreślała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

Podczas niedzielnych zawodów w Dolince rywalizowały dzieci od 8 do 13 lat. Młodzi pływacy ścigali się na trzech dystansach: 50, 100 i 200 metrów w pięciu stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym, zmiennym.

- "Uśmiech tych dzieci – tylko to się liczy w moje urodziny"- zaznaczyła jubilatka.

To kolejna impreza z udziałem Otylii Jędrzejczak w naszym mieście na przestrzeni ostatnich dni. 28 listopada w Elblągu realizowany był cykl warsztatów dla dzieci, rodziców i trenerów pod nazwą Otylia Swim Tour.


- "Będziemy chcieli kontynuować i rozwijać tę współpracę. Mamy nowy basen, wspaniałą młodzież i dzieci, które chcą uprawiać tę dyscyplinę sportu i czerpać wzorce z mistrzyni" – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Projekt finansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Galeria zdjęć