Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak

Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak

Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak - Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak
Już w najbliższą niedzielę w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” zainaugurowany zostanie cykl corocznych zawodów o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak! Zawody, w których udział weźmie kilkuset młodych pływaków z całej Polski  odbędą się dokładnie w dniu urodzin i imienin mistrzyni olimpijskiej. To kolejne w krótkim czasie wyróżnienie dla naszego miasta oraz elbląskiego środowiska pływaków.

Celem imprezy organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak, Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz UKP Jedynka jest między innymi popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, propagowanie go jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży oraz poznanie jedynej polskiej Mistrzyni Olimpijskiej w pływaniu.

Zawody podzielone będą na dwa bloki. Uroczyste otwarcie, w którym udział weźmie Otylia Jędrzejczak oraz Prezydent Witold Wróblewski zaplanowano na godz. 9.00. Pierwsze starty-  dla roczników 2005, 2006 i 2007 rozpoczną się o godz. 09.15. Drugi blok dla roczników 2002, 2003, 2004 rozpocznie rozgrzewka o godz. 14:30. Starty zaplanowano na godz. 15:30.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.