Postawa - ukłon - judo, czyli VI Tomita Cup

judo

judo - judo


W Centrum Sportowo-Biznesowym odbył się dziś Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci pn. TOMITA CUP, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy TOMITA Elbląg. Zawody oficjalnie otworzył Witold Wróblewski prezydent Elbląga, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

W obrębie maty, na której rozgrywane były walki, ustawili się zawodnicy i zawodniczki z roczników 2010/2011, 2008/2009 oraz 2006/2007. Do zawodów stanęły m.in. elbląskie kluby Horyzont, Olimpia, Kosai, Truso i oczywiście Tomita, a także goście z Olsztyna, Ostródy i Gdańska.

- Jest mi bardzo miło, że po raz szósty możemy gościć w Elblągu najmłodszych zawodników interesujących się sportami walki. Ja również przez kilka lat uprawiałem judo i wiem, że to dyscyplina, która uczy pokory i szacunku dla przeciwnika. Tym, którzy rozpoczęli przygodę z judo pragnę życzyć zwycięstw i dobrej zabawy. Rodzicom i trenerom życzę zaś satysfakcji ze swoich dzieci i podopiecznych. Dziękuję jednocześnie klubowi Tomita za organizacę turnieju - mówił inaugurując zawody prezydent Wróblewski

Po tej ofcjalnej części nastąpiła krótka rozgrzewka dla zawodników oraz instruktaż sędziowki. W związku z tym, że turniej był mikołajkowy nie mogło zabraknąć również Mikołaja, który wzmocnił małych zawodników słodyczami. Chwilę później rozpoczęły się pierwsze walki.

judo

judo - judo

judo

judo - judo

judo

judo - judo

judo

judo - judo

judo

judo - judo

 

judo

judo - judo