Elbląski UKS "Viking" na torze Stegny

viking

viking - viking


Na torze lodowym „STEGNY” w Warszawie rozegrano pierwszą edycję zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu ogólnopolskich zawodów dzieci pn. „I Ty możesz zostać mistrzem” z udziałem m.in. zawodniczek i zawodników z UKS ”Viking” przy SP-12 w Elblągu.

Zawody, w których wzięło udział około 230 zawodników z 15 klubów w Polsce, zainaugurowały sezon łyżwiarski młodych panczenistów w wieku 10-15 lat. Celem zawodów oprócz popularyzowania łyżwiarstwa szybkiego w kraju było również min. umożliwienie udziału w startach z rówieśnikami.

Zawodnicy UKS „Viking” Elbląg spisali się bardzo dobrze. Spośród zawodników „Vikinga” Elbląg najlepiej wypadł Maciej Jank, który rywalizując w kategorii 13-latków (D2)  wygrał trzy z czterech biegów i nieznacznie, bo o 0,26 punktu  przegrał walkę  w wieloboju plasując się na II miejscu:

13 lat (D2)  chłopcy (dystanse 3x500m, 1x 1000m, wielobój):
2. Maciej Jank - 49.92 (2) 48.38 (1) 47.26 (1) 1:41.91 (1)  ( punktacja wielobojowa : 196,515 pkt.)
Dobrze wypadł Paweł Ostrowski, który startował w kategorii 15-latków (C2) i w klasyfikacji wielobojowej uplasował się w połowie stawki tzn. na 5 miejscu :

15 lat(C2) ( chłopcy (dystanse 2x500m, 1x 1000m, 1x1500m,wielobój):
5. Paweł Ostrowski -  47.13 (5) 1:34.22 (4) 45.92 (5) 2:27.58 (5) ( punktacja wielobojowa : 189, 353 pkt.)                   

Daria Darmorost, startująca w tej kategorii wśród dziewcząt, mimo trudności związanej z urazem kolana zajęła 13 miejsce (19 zawodniczek startujących) :
13. Daria Darmorost - 54.02 (14) 1:53.71 (12) 54.95 (15) 1:52.48 (13) ( punktacja wielobojowa : 222,065 pkt.)                   

Na wyróżnienie zasługują chłopcy, którzy w biegu sztafetowym 4x400m w kategorii 10-12 lat zajęli II miejsce.
W skład drużyny wchodzili : Tymon Minkiewicz, Miłosz Zawisza,  Jędrzej Kowszyński i Paweł Pyrka.

Oto wyniki:
1. UKS 3 Milanówek 1 – 2;46,74
2. UKS ”Viking” Elbląg –3:02,62
3. SKŁ „Górnik” Sanok – 3:03,28
4. WTŁ „Stegny” Warszawa – 3:25,13
5. UKS „Zryw’ Słomczyn – 3:30,98
6. MKS „Korona” Wilanów  Warszawa – 3:43,93
7. UKS 3 Milanówek 2 – 3;44,86

W klasyfikacji dziewcząt w tej kategorii wiekowej sztafeta UKS ”Viking”, w składzie: Wiktoria Grzegorzewska, Kornelia Włodarska, Oliwia Malkiewicz i Pawłowska Monika zajęła 8 miejsce.  Startowało 15 sztafet.

Indywidualnie w kategorii wiekowej 10-ciolatków - Mikołaj Florkowski zajął 8 miejsce (23 zawodników startujących) :

10 lat i młodsi(E-1)  chłopcy (dystanse 1x100m, 1x 300m, wielobój)
8. Mikołaj Florkowski - 14.60 (6) 37.54 (8) ( punktacja wielobojowa : 52,140 pkt.)

Spośród 11-letnich chłopców (E-2) z  UKS ”Viking” przy SP-12 w Elblągu najlepiej wypadł Tymon Minkiewicz, który uplasował się na 7 pozycji w wieloboju (14 zawodników startujących) :

11 lat (E-2) chłopcy (dystanse 1x300m, 1x100m, 2x500m,  wielobój)
7. Tymon Minkiewicz - 35.98 (6) 14.06 (6) 1:01.88 (9) ( punktacja wielobojowa : 111,920 pkt.)
8. Jędrzej Kowszyński - 37.30 (8) 14.75 (10) 1:01.45 (8)  ( punktacja wielobojowa : 113,500 pkt.)
10. Miłosz Zawisza - 42.49 (13) 14.05 (5) 59.25 (6)  ( punktacja wielobojowa : 115,790 pkt.)

W tej samej kategorii spośród dziewcząt z „Vikinga”  najlepiej wypadła Wiktoria Grzegorzewska plasując się na 6-stej pozycji w wieloboju(19 zawodniczek):

11 lat (E-2) dziewczęta  (dystanse 1x300m, 1x100m, 2x500m,  wielobój)
6. Wiktoria Grzegorzewska- 37.58 (7) 14.65 (5) 1:02.15 (7) ( punktacja wielobojowa : 114,380 pkt.)
9. Kornelia Włodarska - 38.48 (8) 18.65 (18) 1:03.97 (9) ( punktacja wielobojowa : 121,100 pkt.)

Jedynym reprezentantem „Vikinga” Elbląg w kategorii 11 lat (D-1) był Paweł Pyrka, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji wielobojowej (14 zawodników startujących):

11 lat(D-1)  chłopcy (dystanse 4 x 500 m, wielobój)
10. Paweł Pyrka - 1:06.84 (9) 1:12.12 (12) 1:11.34 (13) 1:09.22 (11) ( punktacja wielobojowa : 279,520 pkt.)

W tej samej kategorii, startujące po raz pierwszy  na torze długim zawodniczki Vikinga  ustanowiły swoje rekordy życiowe w tej dyscyplinie sportu (29 zawodniczek)  :

11 lat(D-1)  dziewczęta (dystanse 4 x 500 m, wielobój)
23. Oliwia Malkiewicz - 1:08.3 (24) 1:12.24 (24) 1:06.40 (26) 1:05.56 (24) ( punktacja wielobojowa : 272,500 pkt.)
24. Pawłowska Monika - 1:15.8 (28) 1:08.53 (23) 1:06.39 (25) 1:07.11 (25) ( punktacja wielobojowa : 277,830 pkt.)

W prowadzonej punktacji klubów, w kategorii chłopcy, UKS „Viking” Elbląg z dorobkiem 18 pkt. zajął 5 miejsce a w kategorii dziewcząt klub uplasował się na 13  miejscu (4 pkt.). Sklasyfikowano 15 klubów.

W punktacji szkół, w kategorii chłopcy, SP-12 w Elblągu zajęła 5 miejsce (15 pkt.) a w kategorii dziewcząt szkoła zajęła 13 miejsce (5 pkt.). Sklasyfikowano 27 szkół.

Wielką niespodzianką i atrakcją  zawodów była obecność mistrza olimpijskiego z Sochi  Zbigniewa Bródki, co zostało uwiecznione na zdjęciu z zawodów .  

Kolejna edycja OZD „I Ty możesz zostać mistrzem” w łyżwiarstwie szybkim odbędzie się w Lubinie w dniach

11-13.12.2015r.

Ryszard Białkowski – trener UKS „Viking” przy SP-12 w Elblągu

viking

viking - viking

viking

viking - viking