LOGBARTRANS coraz wyżej w tabeli

do ataku!

do ataku! - do ataku!


Obrońcy mistrzowskiego tytułu, mimo że obecny sezon rozpoczęli od porażki, to w kolejnych spotkaniach pokazali, że był to jedynie wypadek przy pracy. Siatkarze zespołu LOGBARTRANS szybko wrócili na właściwe tory, wygrali czwarty mecz z rzędu i tym samym awansowali na drugie miejsce w tabeli Awangarda Volley Ligi.

Ubiegłoroczni triumfatorzy Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół LOGBARTRANS dzięki czwartej z rzędu wygranej wspiął się już w ligowej tabeli na drugie miejsce. Tym razem ich rywalem była ekipa Techtransu. Zgodnie z przewidywaniami LOGBARTRANS rozpoczął od mocnego uderzenia i w pierwszym secie nie dał przeciwnikom dojść do głosu. Techtrans mimo ambitnej postawy zdołał w tej partii wywalczyć jedynie 12 punktów. Nieco lepiej zaprezentował się w secie drugim. Wprawdzie też przegranym, ale siatkarze Techtransu postawili rywalom zdecydowanie większy opór, a set zakończył się wynikiem 25:21. LOGBARTRANS swoją zdecydowaną przewagę przypieczętował w secie trzecim, wygranym 25:17. Zwycięstwo 3:0 i zdobycz kolejnych trzech punktów pozwoliła obrońcom mistrzowskiego tytułu poprawić swoją lokatę w ligowej tabeli.

Tempa nie zwalniają także zawodnicy AKS Solidarność, którzy jako jedyni w lidze nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Dobra passa została potrzymana także w piątej kolejce, choć kompletu punktów tym razem zdobyć się nie udało. Na ich drodze stanął KOLEX Hale Stalowe, który zwłaszcza w secie drugim pokazał siatkówkę na dobrym poziomie. Pierwsza partia to zdecydowana dominacja zespołu AKS Solidarność, który „odprawił rywali z kwitkiem”, zwyciężając 25:15. Zdecydowanie najbardziej wyrównana była wspomniana już partia druga. Podrażniony słabym pierwszym setem KOLEX postawił opór rywalom i jak się okazało, taka gra przyniosła pozytywny efekt. Po zaciętej walce wygrali drugiego seta 25:23, doprowadzając wynik meczu do stanu 1:1. Trzecie i zarazem decydujące starcie znów padło łupem Solidarności, która pokonała rywali 25:15 i tym samym mogła na swoje konto zapisać piąte zwycięstwo w sezonie.

Pozytywną niespodzianką tegorocznych rozgrywek jest bez wątpienia postawa Ludożerców z Bostonu. Debiutanci Awangarda Volley Ligi zanotowali czwartą wygraną w sezonie, co pozwoliło im znaleźć się w czubie ligowej tabeli. Spotkanie z Sisley Volley Team od pierwszej do niemal ostatniej piłki toczyło się pod dyktando Ludożerców z Bostonu. W pierwszym secie kibice oglądali jednostronne widowisko, w którym Ludożercy pokonali rywali 25:12, Najciekawszy i najbardziej wyrównany był set drugi zakończony wynikiem 25:22. W partii trzeciej znów zdecydowany prym wiedli Ludożercy, którzy wygrali tego seta 25:11 i cały mecz 3:0. W najbardziej wyrównanym i zaciętym meczu piątej kolejki Merkury Elbląg przegrał z MKS Truso 1:2. Młodzi elbląscy siatkarze triumfowali w dwóch pierwszych setach zakończonych wynikami 25:21 i 25:15. Ostatnia partia należała do Merkurego, a wygrana 25:23 dała tej drużynie jeden punkt.

Po raz kolejny w trwającym właśnie sezonie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Łukasz Markowski z zespołu AKS Solidarność Elbląg, do którego trafi podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, które rozegrany zostanie w ERGO Arenie. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 5. kolejki:
KOLEX Hale Stalowe - AKS Solidarność Elbląg 1:2 (15:25, 25:23, 15:25)
Merkury Elbląg - MKS Truso 1:2 (21:25, 15:25, 25:23)
ZNP Elbląg - KAM 3:0 (25:21, 25:18, 29:27)
Sisley Volley Team - Ludożercy z Bostonu 0:3 (12:25, 22:25, 11:25)
Techtrans Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (12:25, 21:25, 17:25)

----------------------    
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta nowy sezon ligowy rozpoczął od trzech z rzędu zwycięstw i dopiero w czwartej kolejce musiał uznać wyższość PGE Skry Bełchatów, przegrywając na boisku rywali 0:3. Gdańszczanie po czterech kolejkach plasują się w tabeli na szóstym miejscu, mając na swoim koncie osiem punktów. Kolejne spotkanie LOTOS Trefl Gdańsk także rozegra na wyjeździe i zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Natomiast we własne hali żółto-czarnych zobaczymy 25 listopada w pojedynku z Łuczniczką Bydgoszcz. LOTOS Trefl udanie zainaugurował także rozgrywki Ligi Mistrzów. Gdańszczanie przed własną publicznością pokonali zwycięzcę ubiegłorocznego Pucharu Challenge – serbska Vojvodinę Nowy Sad 3:0, a już w najbliższy czwartek zagrają na wyjeździe z DHL Modena. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy rozgrywane w ERGO Arenie. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR