Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości - Giżycko 7-8 listopada

na zawodach

na zawodach - na zawodach


Już po raz jedenasty w Giżycku odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości.
Zgłoszonych do nich zostało 446 zawodników z 22 klubów (w tym 5 litewskich) i rywalizowali w kategoriach wiekowych 227 i młodsi, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001 i starsi. Elbląskie pływanie reprezentowała liczna grupa młodych pływaków z UKP Jedynka. Nasi reprezentanci wywalczyli na giżyckiej pływalni 6 pucharów i 38 medali, łącznie poprawili 92 rekordy życiowe.

Puchary i medale za wyścigi sztafet 7X50m st. dowolnym z rąk Burmistrza Giżycka odebrały nasze sztafety:

za I miejsce wśród dziewcząt w składzie - Helena Kubera, Klaudia Niewiadomska, Ania Doroszkiewicz, Marysia Gutowska, Martyna Waśniewska, Dominika Tylkie i Wiktoria Domżalska.

za I miejsce wśród chłopców w składzie Juliusz Siudak, Gracjan Różalski, Darek Ostałowski, Krzysiu Maksymowicz, Olek Cyckowski, Sebastian Towarek oraz Janek Stosik.

Puchary w indywidualnej klasyfikacji końcowej zawodów za sumę punktów wielobojowych wypływali:
I miejsce wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 2001 i starsi - Wiktoria Domżalska
I miejsce wśród chłopców w kategorii 2001 i starsi - Sebastian Towarek
III miejsce wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 2004 - Martyna Waśniewska
III miejsce wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 2007 - Helena Kubera

Medale dla Elbląga zdobyli:
ZŁOTE (11x):
100m st. dowolny - Helena Kubera, Sebastian Towarek
50m st. grzbietowy - Ala Wróblewska, Martyna Waśniewska, Olek Cyckowski
50m st. klasyczny - Ania Doroszkiewicz
200m st. dowolny - Wiktoria Domżalska, Sebastian Towarek
200m st. grzbietowy - Martyna Waśniewska
50m st. dowolny - Sebastian Towarek
100m st. grzbietowy - Martyna Waśniewska

SREBRNE (12x):
100m st. dowolny - Marysia Gutowska, Wiktoria Domżalska
50m st. klasyczny - Sebastian Nieroński
200m st. grzbietowy - Olek Cyckowski
50m st. motylkowy - Klaudia Niewiadomska, Wiktoria Domżalska
200m st. klasyczny - Sebastian Nieroński
50m st. dowolny - Wiktoria Domżalska
100m st. grzbietowy - Helena Kubera, Olek Cyckowski
100m st. klasyczny - Martyna Czyżyk-Skoczyk, Sebastian Nieroński

BRĄZOWE (15x)
50m st. grzbietowy - Helena Kubera, Julia Borczak, Dominika Tylkie, Dominika Urbanowicz, Janek Tucholski
100m st. zmienny - Natalia Cherek, Sebastian Nieroński
50m st. klasyczny - Dominika Tylkie
200m st. dowolny - Marysia Gutowska
200m st. klasyczny - Dominika Tylkie, Natalia Cherek
50m st. dowolny - Helena Kubera, Juliusz Siudak
100m st. grzbietowy - Darek Ostałowski
200m st. zmienny - Natalia Cherek


UKP "JEDYNKA" Elbląg