Zawody z pomocą nawigacji

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportowej Nawigacji Satelitarnej i VI Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego). Zawody, na które organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków, odbędą się 2 października br. w Bażantarni.

Reprezentacje poszczególnych jednostek wojskowych z całej Polski rywalizować będą przy pomocy odbiorników GPS szukając punktów kontrolnych i mając zapisane ich dane, czyli współrzędne prostokątne płaskie UTM, które są podstawą systemu meldunkowego MGRS, stosowanego w armiach NATO na mapach, przyrządach celowniczych i urządzeniach nawigacyjnych. Start pierwszego zawodnika przewidziany jest o godz. 10.30 na polanie przy wiacie „Irenka”.           

Z kolei 3 października /sobota/ odbędzie się I MEMORIAŁ im. st. chor. sztab. Marka SZREDELA w foxoringu, na który zapraszamy wszystkich chętnych uczestników.

Około godz. 09.00 nastąpi otwarcie MEMORIAŁU – plac przed muszlą koncertową w Bażantarni

Kategorie wiekowe:
- K i M 21 – 30 lat
- K i M 31 – 40 lat
- K i M powyżej 40 lat.
       
FOXORING jest to połączenie biegu na orientację z radioorientacją sportową,

Marek SZREDEL był wielkim entuzjastą biegu na orientację, rowerowej jazdy na orientację, radioorientacji sportowej, sportowej nawigacji satelitarnej, biegów przełajowych, maratońskich. Był doskonałym organizatorem zawodów. Posiadał bardzo wiele tytułów sportowych, wielokrotny mistrz Wojska Polskiego, Polski, Europy. Laureat nagród prezydenta Elbląga. Przez okres kilu lat najlepszy sportowiec Wojska Polskiego. Odszedł od nas niespodziewanie 25 marca 2014 r.  

Główny organizatorem imprezy są:
1. Polski Związek Radioorientacji Sportowej
2. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.    
3. Elbląski Klub Orienteeringu GRYF