ENDUROMAN 2015 za nami

ENDUROMAN 2015 za nami - ENDUROMAN 2015 za nami
Od piątku do niedzieli w Elblągu odbywała się III edycja ENDUROMAN, czyli trzydniowej imprezy triathlonowej dla największych twardzieli. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski.
W piątek (21.08) odbyły się wyścigi pływackie. Na rzece Elbląg zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach – 1.25 km, 2.5 km oraz 5 km. Na najkrótszym dystansie zwyciężył Jacek Winczewski z Elbląga, który pokonał trasę w 00:18:36 h. Rywalizację kobiet wygrała elblążanka – Kinga Lorek, która na mecie zameldowała się po 21 minutach i 55 sekundach. Rywalizację na dystansie 2.5 km wygrał Maciej Kosmala (Elbląg), któremu pokonanie dystansu zajęło 00:36:55 h. Na najdłuższym dystansie najlepiej spisał się ubiegłoroczny zwycięzca – Piotr Czerniel z Elbląga, który pokonał 5 km w 01:20:02.
Kolejnego dnia zawodnicy przenieśli się na elbląską Modrzewinę, gdzie znajdował się start wyścigu kolarskiego. Organizatorzy przygotowali zawodnikom piękną i wymagającą trasę, która prowadziła z Elbląga, przez Jagodno, Kamionek Wielki, Suchacz, Kadyny, do Tolkmicka. Zawodnicy mieli do wyboru dystanse – 50 km, 100 km i 200 km.  Na dystansie 50 km zwyciężył Arkadiusz Podhorodecki (01:27:26). Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Kinga Lorek, która pokonała dystans w czasie 01:47:17. Sto kilometrów najszybciej pokonał Sebastian Niżnik, któremu pokonanie trasy zajęło 02:52;15 h, a na najdłuższym dystansie wygrał Sebastian Woliński z czasem 06:33:22 h.
W niedzielę zawodnicy spotkali się w Bażantarni gdzie odbyły się zawody biegowe, w których sportowcy rywalizowali na dystansach 10 km, 25 km oraz 50 km. Na sportowców czekała mordercza trasa, z mnóstwem podbiegów (m.in. pod Belweder). Rywalizację na dystansie 10 km wygrali – Jacek Kowalski (00:51:52 h) oraz ponownie Kinga Lorek 01:01:59. 25 kilometrów najszybciej pokonali - Damian Dobosik (02:09:56) oraz Agnieszka Kwiatkowska (02:53:46 h). W rywalizacji na królewskim dystansie, 50 km najlepsi okazali – Jerzy Pawlyta (05:24:50 h) oraz Joanna Deputat (06:23:04 h).