Zagraj w siatkarskim turnieju Tortuga MOSiR Cup

siatkówka plażowa

siatkówka plażowa - siatkówka plażowa

W niedzielę (26 lipca) miłośnicy siatkówki, po raz drugi w tym sezonie, spotkają się na boisku przy Tawernie Tortuga, by rywalizować w turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w siatkówce plażowej Tortuga MOSiR Cup. Aktualnie trwają zapisy chętnych do udziału w zawodach.

Siatkówka plażowa od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród elblążan. Najlepszym tego przykładem są turnieje organizowane na specjalnie przygotowanym boisku przy Tawernie Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta. W ubiegłym roku zawody, organizowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, cieszyły się dużą popularnością, dlatego też siatkarskiej rywalizacji nie mogło zabraknąć także podczas tegorocznych wakacji.

Grand Prix Elbląga Tortuga MOSiR Cup to cykl turniejów w których rywalizujące drużyny zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej. W każdym z czterech turniejów może wziąć udział maksymalnie 12 zespołów. Po rozegraniu ostatnich zawodów zostaną podliczone punkty i wówczas poznamy siatkarskich mistrzów Elbląga. Pierwszy turniej odbył się w minioną niedzielę, a z grona dwunastu drużyn najlepiej zaprezentowała się para Patryk Reszka/Wojciech Strzyżewski. Drugie miejsce przypadło drużynie IKS Atak w składzie Dawid Woźny/Patryk Zawadka, a na najniższym stopniu podium stanął duet Michał Skorupa/Kamil Tomczak.

Szansę na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zespoły będą miały już w najbliższą niedzielę 26 lipca, kiedy to rozegrany zostanie drugi turniej z cyklu Grand Prix Elbląga. Aktualnie trwają zapisy do udziału w zawadach. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do soboty (25.07) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość zespołów jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w zawodach jest bezpłatny. Początek siatkarskich zmagań zaplanowano na godz. 9.00. Kolejne turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga odbędą się 2 i 16 sierpnia. Informację o zawodach można znaleźć także na fanpage Tawerna Tortuga.

Tekst i fot. MOSiR