Znamy już mistrzów Elbląga w badmintonie

 Znamy już mistrzów Elbląga w badmintonie

Znamy już mistrzów Elbląga w badmintonie - Znamy już mistrzów Elbląga w badmintonie
Ostatnim akcentem kończącego się sezonu w badmintonie były Amatorskie Mistrzostwa Elbląga. Jednocześnie podsumowano także VII edycję Grand Prix Elbląga w Badmintonie, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ostatnich w tym sezonie zawodach, którymi były Amatorskie Mistrzostwa Elbląga, wystartowały 3 zawodniczki, 14 zawodników, 3 pary deblowe pań, 7 par deblowych panów oraz 7 par mieszanych (mikst).

Do rywalizacji w grach singlowych kobiet zgłosiły się trzy przedstawicielki płci pięknej, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Najlepiej przy siatce poradziła sobie Dorota Rajczyk, która najpierw pokonała 2:0 Małgorzatę Rama, a następnie w takim samym stosunku ograła Agnieszkę Butkus. Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Rama, która okazała się lepsza od Agnieszki Butkus, także zwyciężając 2:0.

Aż 24 mecze potrzebowano by wyłonić mistrza Elbląga wśród mężczyzn. W grach eliminacyjnych bezkonkurencyjni okazali się Lucjan Kirol i Krzysztof Macielak. Ten pierwszy, w drodze do finału, wygrał trzy pojedynki w których oddał rywalom zaledwie dwa sety. Jeszcze lepiej poradził sobie Krzysztof Macielak, który dwa pierwsze mecze zakończył wygraną 2:0, a pierwszego i jak się później okazało jedynego seta, oddał w starciu ze Sławomirem Naruszem. To zapowiadało ciekawą walkę w meczu finałowym i tak też było. Ostatecznie w pojedynku o mistrzowską koronę górą okazał się Lucjan Kirol. Zawodnik z Godkowa pokonał gdańszczanina Krzysztofa Macielaka 2:0 i mógł cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Na trzecim stopniu podium stanął Leszek Wild z Szemud.

Natomiast w deblu mężczyzn do rywalizacji zgłosiło się siedem par. Od początku bardzo dobrze radzili sobie Krzysztof Macielak i Sławomir Narusz, którzy w pierwszym pojedynku wygrali 2:1, by w finale ograć parę Lucjan Kirol/Mariusz Kirol 2:0. Trzecia lokata przypadła duetowi Marek Kallas/Tomasz Macielak, którzy w czterech pojedynkach zanotowali trzy zwycięstwa i tylko jedną przegraną. Ostatnim akcentem Amatorskich Mistrzostw Elbląga była rywalizacja w grach mieszanych. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że tytuł mistrzowski powędrował do pary Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz. Zwycięski mikst w drodze po wygraną rozegrał trzy mecze i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Drugie miejsce zajęli Agnieszka Butkus i Marek Kallas, a brązowe medale wywalczył duet Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki.

Najlepsi zawodnicy i pary zakończonych mistrzostw otrzymały od organizatorów puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. W trakcie rozgrywania Indywidualnych Mistrzostw Elbląga odbyło się także uroczyste podsumowanie całego cyklu VII edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczył Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Komplet wyników, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.

Tekst i fot. MOSiR