Sezon tenisowy wystartował na dobre

tenis
Na kortach odkrytych przy ul. Agrykola rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej tenisa ziemnego w którym rywalizowali, zarówno panie jak i panowie. Tym samym sezon tenisowy na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można uznać za rozpoczęty.

Na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowano kolejny letni sezon tenisowy. W pierwszych w tym roku zawodach rywalizowano w kategorii open i w kategorii pań. Po bardzo ciekawych i emocjonujących pojedynkach okazało się, że wśród kobiet najlepszą zawodniczką została Anna Rutkowska, a w kategorii open triumfował Robert Wojtaś, który w finale pokonał Remigiusza Mazura.

- Mimo że zawodnicy nie byli jeszcze przyzwyczajeni do gry na kortach otwartych, wiele pojedynków stało na wysokim poziomie - informuje Mateusz Skorek ze Szkoły Tenisa Score. - Szczególnie emocjonujące były gry półfinałowe w kategorii open, w których Remigiusz Mazur zmierzył się z Piotrem Oleszczukiem, a Robert Wojtaś zagrał z Michałem Borzestowski. Emocje związane z turniejem już za nami, a my zapraszamy na następne zawody, które już niebawem. W przerwie pomiędzy nimi organizatorzy, Szkoła Tenisa Score i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają także do udziału w Challenge.

Miłośnicy tenisa ziemnego na kolejne turniejowe emocje długo czekać nie będą musieli. Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, odbędzie się turniej dla dzieci. Zawody rozegrane zostaną na dwóch obiektach w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci do lat 8 zmierzą się na hali przy ul. Daszyńskiego, natomiast dzieci do lat 9 i 10 zagrają na kortach odkrytych przy ul. Agrykola. Weryfikacja zawodników odbywać się będzie w dniu zawodów w godzinach od 11.00 do 11.30. Dla najlepszych przewidziano nagrody i dyplomy. Zapisy należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji o turnieju można uzyskać pod nr tel. 693-252-096.

Tekst i fot. MOSiR