Wicemistrzyni Polski Seniorek z Elbląga (boks)

fot.
W Karlinie, od  28  kwietnia  do  2  maja br. odbyły  się  XV  Mistrzostwa Polski Kobiet ( Seniorek) w boksie, w których do walki o mistrzowskie szarfy stanęły 62. zawodniczki z 37 klubów.

Karolina Miętka, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra w Elblągu, Wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Polski z roku ubiegłego rywalizowała o medal Mistrzostw w kategorii wagowej do 51 kg. Przeciwniczką pięściarki z Elbląga w pierwszej walce była zawodniczka Zagłębia Konin Katarzyna Modelska, którą Miętka pokonała jednogłośnie 3: 0. Natomiast w pojedynku finałowym zawodniczka Kontry musiała bezapelacyjnie uznać wyższość Eweliny Wicherskiej (PKB Poznań), aktualnej wicemistrzyni Europy oraz wielokrotnej mistrzyni Polski Seniorek w boksie. Tym samym do wicemistrzowskiego tytułu MMP z roku ubiegłego Karolina Miętka dołożyła srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorek.

Mamy nadzieję,że postawa elbląskiej pięściarski wpłynie pozytywnie na postawę zawodników Kontry, którzy już jutro wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie do Szczecina.

Kamil Stemplewski ( UKS Kontra Elbląg)