Mistrzowie Elbląga w szachach

szachy
Po czterotygodniowej rywalizacji zakończyły się mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych na rok 2015. W sali Klubu Olimpijczyka 20. czołowych szachistów naszego miasta rozegrało 9-rundowy turniej systemem szwajcarskim.

Pod nieobecność obrońcy tytułu, Piotra Plewy, nowym mistrzem został Wojciech Kiejdo (Start) zdobywając 7,5 pkt i wyprzedzając o pół punktu Leszka Sołtyka (niezrzeszony) oraz o 2 punkty elbląskie szachowe talenty: 11-letnią Juliannę Liburę i 14-letniego Mateusza Łukowicza. Piąte miejsce zajął Radosław Gniado (wszyscy ze Startu) z dorobkiem 5 pkt.

Wojciech Kiejdo obronił również tytuł mistrzowski wśród weteranów, a Julianna Libura została mistrzem juniorów, zdobywając także normę na I kategorię szachową. Normy na kategorię II uzyskali: Mateusz Łukowicz i Waldemar Zakrzewski (Start), zaś kat. III zdobył najstarszy uczestnik mistrzostw, 76-letni Jan Zdyb (niezrzeszony).