PELA budzi się z zimowego snu

pela
Po czterech miesiącach zimowej przerwy wreszcie do rywalizacji o ligowe punkty powracają drużyny startujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD. Po raz pierwszy na boisku zespoły zobaczymy już w najbliższy poniedziałek 16 marca. Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna rundę rewanżową. Przez cztery długie zimowe miesiące, zespoły ładowały akumulatory, by wiosną powalczyć o jak najlepsze miejsca w tabeli. O tym, kto na finiszu rozgrywek będzie się cieszył z tytułu mistrzowskiego dowiemy się pod koniec maja. Nim to jednak nastąpi, przed drużynami prawie trzy miesiące zaciętej rywalizacji i walki o ligowe punkty.

Zimę na fotelu lidera spędził Metrotest, bezsprzecznie najlepsza drużyna pierwszej rundy. Prowadząca ekipa w piętnastu meczach zgromadziła na swoim koncie 45  punktów. Jesienią, żadnej z drużyn nie udało się urwać liderowi choćby jednego oczka. Metrotest mecze z najgroźniejszymi rywalami rozstrzygał na swoją korzyść, pokonując kolejno: 2:1 AC Helloween, 6:1 Sąsiadów i 5:0 Lambadę. Na półmetku rozgrywek lider ma sześć punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli i aż 15 oczek nad trzecią i czwartą ekipą. Wszystko zatem wskazuje na to, że walka o tytuł mistrzowski rozegra się pomiędzy Metrotestem a AC Helloween.

Mistrzowskiego tytułu broni zespół U-99, choć patrząc na ich wyniki uzyskane jesienią, to szanse na zajęcie pierwszego miejsca mają już tylko iluzoryczne. Strata 18 punktów do lidera jest już praktycznie nie do odrobienia, a w najlepszym przypadku zawodnikom U-99 pozostaje walka o podium. Choć i w tym przypadku będzie bardzo trudno, bo zespołów chętnych na zajęcie trzeciego miejsca jest jeszcze kilka. O ile Metrotest i AC Helloween są raczej poza zasięgiem rywali i powinny walczyć o tytuł mistrzowski, to pozostałych pięć, a nawet sześć ekip, powinno toczyć między sobą walkę o najniższy stopień podium.  

Ciekawie zapowiada się także walka o koronę króla strzelców. Jesienią fascynująco wyglądała rywalizacja dwóch najskuteczniejszych zawodników ligi: Radosława Prusaka z Metrotestu i Kamila Żmijewskiego z AC Helloween. Obaj panowie do tej pory strzelili po 28 goli i zdecydowanie przewodzą stawce. Obaj także mogą pochwalić się największą ilością goli w jednym meczu. Sześć bramek Radosław Prusak strzelił w 11. kolejce w meczu przeciwko Blues ENERGO ZET, a takim samym wyczynem Kamil Żmijewski mógł pochwalić się w 14. kolejce w pojedynku z zespołem PortEl.pl. Jeśli obaj panowie utrzymają skuteczność z jesieni, to właśnie pomiędzy nimi powinna rozegrać się walka o koronę króla strzelców.

Przypomnijmy, że w obecnej edycji Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD występuje rekordowa liczba szesnastu drużyn. Zespoły rywalizują w dwóch rundach (jesień-wiosna) systemem mecz i rewanż. Zespół, który po 30 kolejkach będzie miał na swoim koncie najwięcej punktów, zdobędzie mistrzostwo Elbląga. Podobnie jak na jesieni, także w rundzie rewanżowej, mecze rozgrywane będą w poniedziałki, wtorki i piątki, na Orlikach przy Szkole Podstawowej nr 4 i nr 6.

Zestaw par 16. kolejki:

Poniedziałek 16 marca - Orlik przy SP 6
Karo - U-99 godz. 17:30
AKS Stokrotki - AFK godz. 18:05
Białe Orły - Beerteam godz. 18:40
Lambada - Blues ENERGO ZET godz. 19:15

Wtorek 17 marca - Orlik przy SP 4
PBG Jankowiak - Metrotest
AC Helloween - EL Skład
Sąsiedzi - PortEl.pl
ERGO Legioniści - Awatar

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR