Walczyli najmłodsi tenisiści

18 stycznia 2015 w B&M Tennis Club w Kazimierzowie odbył się IV turniej tenisowy z cyklu JetSystem Active Team JUNIOR CUP. W dwóch kategoriach do lat 8 i 10 zagrało aż 23 zawodników. Elblążanie nadal w czołówce.

W pierwszej części turnieju zagrali zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Świetnie zaprezentował się Igor Cylkowski, który dzielnie walczył ze starszymi kolegami i koleżankami. Swoje pierwsze turniejowe kroki stawiała Marysia Wyżlic i wypadła bardzo dobrze. Ostatecznie Wiktor Bieliński (B&M Tennis Club ) z Elbląga  wygrał wszystkie swoje mecze zdobywając upragniony puchar za I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Inka Wawrzkiewicz z Sopotu. Mimo zaciętego pojedynku ze zwycięzcą turnieju Olek Wronkowski z Elbląga zajął miejsce III. Po czterech turniejach prowadzi Wiktor Bieliński (46 pkt), przed Leną Węsierska (42 pkt) i Olkiem Wronkowski (26 pkt).

 

W kategorii zielonej do lat 10 rywalizowali tenisiści z Warszawy, Ostródy, Malborka, Trójmiasta, Torunia i Elbląga (B&M Tennis Club). W związku z dużą ilością graczy, zagrali oni systemem pucharowym. Wśród zawodników z Kazimierzowa pierwszą rundę przeszli Jakub Sowa, Nadine Nkome Evini i Lena Węsierska. Niestety kolejna runda okazała się szczęśliwa tylko dla Kuby, który dopiero w finale, po świetnej grze przegrał z zawodnikiem z Legii Warszawa. Tomek Berkieta, zwycięzca turnieju to młody profesjonalista, który świetnie odnajduje się w meczu, robi mało błędów, ma silny serwis i bardzo dobre czucie piłki. Wielkie brawa dla Kuby Sowy (II miejsce), który pomimo niedużego stażu tenisowego dzielnie stawiał mu opór. W meczu o III miejsce walczyli Wiktor Klewicz ( Toruń) i Julia Skarżyńska ( Warszawa ). Ostatecznie wygrał Wiktor Klewicz. Po czterech turniejach w rywalizacji pucharowej prowadzi Jakub Sowa (50 pkt), przed Hanią Jankowską (30 pkt) i Maciejem Kubiakiem(24 pkt).

Kolejny turniej z cyklu JetSystem Active Team JUNIOR CUP organizowany przez B&M Tennis Club odbędzie się 22 lutego.